جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۹

به گزارش ایرنا، ˈولی الله سیفˈ ، پنجشنبه در دیدار با حضرات آیات ˈعبدالله جوادی آملیˈ و ˈحسین نوری همدانیˈ درقم افزود: در…

به گزارش ایرنا، ˈولی الله سیفˈ ، پنجشنبه در دیدار با حضرات آیات ˈعبدالله جوادی آملیˈ و ˈحسین نوری همدانیˈ درقم افزود: در گذشته انضباط مناسبی در فعالیت های پولی و مالی وجود نداشت و جو متشنجی را شاهد بودیم.

وی با تاکید بر این که استقلال بانک مرکزی به معنای جدا بودن سیاست پولی از سیاست مالی است ، گفت: این بدان معناست که دولت به اندازه منابع بودجه هزینه کند تا بانک ها در خدمت تولید باشند.

سیف با تاکید بر نهادینه شدن بانکداری اسلامی در کشور افزود: در برخی شعب بانک ها در اجرای دقیق دستورالعمل ها بی نظمی هایی را شاهدیم که باعث ایجاد شبهه و ایراد می شود از این رو روش اجرای قوانین بانکی و نوع برخورد با برخی شعب نشان از آن دارد که ما نسبت به فعالیت آنها حساس هستیم.

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به این که پیش از آغاز به کار دولت یازدهم ، مردم هر لحظه شاهد نوسانات قیمت ها بودند گفت: جهت گیری کار ما به سمتی رفته که تورم متوسط سالانه 44 درصد اکنون به رقم 30 درصد رسیده است.

وی ادامه داد: تورم نقطه به نقطه که نشان دهنده تورم های آینده است پیش از دولت یازدهم حدود 45 درصد بود که اکنون به 16.6 درصد رسیده است ، البته این کاهش به معنای ارزانی نیست بلکه به سمتی می رویم که مردم آرامش داشته باشند.

وی گفت: دولت تلاش خواهد کرد که میزان تورم تا پایان سال جاری به 25 درصد کاهش پیدا کند.ک/2

7408 /550 /679

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.