جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۴

توکل حیدری روز پنجشنبه در همایش استانی قوه قضاییه که با حضور مسئولان استانی برگزار شد افزود: کاهش جمعیت کیفری زندانها امری مهم…

توکل حیدری روز پنجشنبه در همایش استانی قوه قضاییه که با حضور مسئولان استانی برگزار شد افزود: کاهش جمعیت کیفری زندانها امری مهم و اساسی است که با همراهی و مشارکت تمامی ارگانها و دستگاههای مرتبط میسر می شود.

وی اضافه کرد: همکاری قوای مقننه و مجریه نیز یکی دیگر از ملزومات اساسی در تحقق امر حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری است.

وی اظهار کرد: قضات نباید برای هر جرمی اولین گزینه را زندان قرار دهند، بلکه مجازات زندان آخرین گزینه قضات باید باشد.

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: زندان های موجود جوابگوی تعداد زندانیان نیست و ظرفیت آنها کامل شده است که همین امر دلیل خوبی برای تلاش تمامی دست اندرکاران برای توجه به جایگزین زندان در احکام است.

آیت الله سیدعلی اکبر قرشی نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری نیز در این همایش اظهار کرد: قضات در رسیدگی به پرونده ها باید خدا را مدنظر قرار داده و تنها هدفشان رفع گرفتاری و مشکلات مردم باشد.

وی با اشاره به جایگاه والای قضاوت در اسلام افزود: نیت اصلی در تمامی کارهای مسئولان نظام به ویژه قضات باید قرب الهی در نظر گرفته شود تا بتوانیم بهتر از گذشته، احکام اسلامی را در جامعه پیاده کنیم

وی اظهار کرد: اجرای احکام و آموزه های اسلامی در پاکسازی جامعه از جرم و جنایت نقش بسزایی دارد و باید این احکام در کشور پررنگ تر شود.

در ادامه این آیین از 125 نفر از نمونه های قضایی آذربایجان غربی با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

هفته قوه قضاییه از اول تیرماه امسال همزمان با سراسر کشور در آذربایجان غربی آغاز شده و تا هفتم تیر، ادامه دارد.

8137/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.