جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۵

به گزارش ایرنا،ˈجمال انصاریˈ پیش از خطبه های نماز جمعه قزوین طی سخنانی قوه قضاییه را مجری بخش اعظمی از سیاستهای حکومت و…

به گزارش ایرنا،ˈجمال انصاریˈ پیش از خطبه های نماز جمعه قزوین طی سخنانی قوه قضاییه را مجری بخش اعظمی از سیاستهای حکومت و خواسته های مردم برای گسترش و اجرای عدالت دانست و افزود: احقاق حق در تمام جوامع علی الخصوص جوامع اسلامی بدیهی ترین خواسته از دستگاه قضایی است.

وی اظهارکرد: قوه قضاییه با وجود اینکه رکنی از حاکمیت مردمی منبعث از قانون اساسی است، به نوعی تشکیلات حاکمیتی محض است اما عمده فعالیتهای آن ارایه خدمات به مردم در اجرای عدالت است.

انصاری افزود: دستگاه قضایی خود را مکلف می داند که از تمام ظرفیت هایش برای خدمت رسانی به مردم در اجرای عدالت استفاده کند.

وی ادامه داد: امروز مطالبات مردم از ما بیشتر و متنوع تر شده که باید با توجه به نیاز و خواسته آنان، خدمات مطلوبی را در اختیارشان قرار دهیم .

انصاری به سطح مطالبات مردم از دستگاه قضا اشاره کرد و افزود: مطالبات مردم از دستگاه قضایی هر روز متنوع تر و متفاوت تر از گذشته است، بنابراین باید با فکر و برنامه گام برداریم.

رییس کل دادگستری استان قزوین اظهار داشت: به دنبال مطلوبیت بخشی به کارها و برنامه های خود هستیم تا بهتر از گذشته به ارایه خدمات بپردازیم.

انصاری راهکار رسیدن به نقطه مطلوب را اصلاح زیرساختها دانست و افزود: باید دادرسی ها را اصلاح نموده و جهت دستیابی به امنیت می بایست روند قضایی را با سرعت و دقت دنبال کنیم.

رییس کل دادگستری استان قزوین افزود: در حال حاضر فرایند رسیدگی در دادگاههای بدوی سرعت یافته و در مقطع دادگاههای عالی و تجدیدنظر نیز زمان کمتری صرف می شود، همچنین زمان رسیدگی در پرونده های حقوقی حدود 100 روز و در پرونده های کیفری حدود 75 روز است که در یک برنامه ریزی موثر باید تا پایان شهریور ماه روند رسیدگی پرونده های حقوقی به 75 روز و در پرونده های کیفری به 60 روز تقلیل یابد.

اول تا هفتم تیرماه هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.

7389/ 614

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.