جمعه، ۱۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۳۹

رئیس مؤسسه علمی – فرهنگی دارالحدیث گفت: تلاش‌های مذبوحانه دشمنان برای ترویج اسلام‌هراسی به دلیل محتوای غنی این دین الهی است. به گزارش…

رئیس مؤسسه علمی – فرهنگی دارالحدیث گفت: تلاش‌های مذبوحانه دشمنان برای ترویج اسلام‌هراسی به دلیل محتوای غنی این دین الهی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، آیت‌الله محمد محمدی ری‌شهری روز پنجشنبه در همایش «مسعای قلم» در قم، با بیان اینکه “آینده جهان، ازآن اسلام است”، افزود: نگاه اسلام مبتنی بر علم و آگاهی و ریشه اسلام، علم و عمل است.

وی پیشرفت روز افزون علم در تمام عرصه‌ها را موجب پیشرفت اسلام دانست و گفت: قلمی دارای ارزش و کمال است که در خدمت اسلام، آگاه‌سازی مردم، وحدت جامعه اسلامی و گسترش ارزش‌های الهی باشد.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث، در ادامه با تاکید براینکه باید با تضعیف کنندگان مقدسات اسلامی مقابله شود، تاکید کرد: مهمترین رسالت متولیان و مسوولان فرهنگی به عنوان مرزبانان دین رسیدگی به این مهم است تا اجازه ندهند افرادی در راستای تضعیف مقدسات قلم بزنند.

ری‌شهری ادامه داد: قلم زدن برای خدا، صدقه جاریه است و هیچ مکتبی مانند اسلام برای قلم ارزش قائل نشده و آیات سوره قلم، برای اثبات این مدعا کافی است.

وی تصریح کرد: تمام مفاسدی که از ناحیه قلم ناشی می شود به دلیل این است که برای خدا از آن استفاده نشده و اگر کسی برای رضای الهی قلم بزند، هیچ گاه در خدمت دشمنان و به دنبال تضغیف نظام و مقدسات اسلامی نخواهد بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.