شنبه، ۳۱ تیر ۹۶ - ۰۹:۴۹
عجیب‌ترین موزه مدرن کوهستانی جهان

قبل از توضیح در مورد عجیب‌ترین موزه مدرن کوهستانی جهان و معمار آن، باید گفت که طراح و معمار این موزه یعنی زنده…

قبل از توضیح در مورد عجیب‌ترین موزه مدرن کوهستانی جهان و معمار آن، باید گفت که طراح و معمار این موزه یعنی زنده یاد زاحا حدید معمار برجسته معاصر که توانسته در یک پرتگاه در کوهستان های ایتالیا موزه ای عجیب و خاص را به اجرا درآورد ،این معمار برجسته در حالی و در سن ۶۵ سالگی چشم از جهان فرو بست که آثار بی نظیری را در حوزه معماری از خود به جای گذاشته است. با میهن پست همراه شوید.

عجیب‌ترین موزه مدرن کوهستانی جهان که در لبه یک پرتگاه در کوهستان های کشور ایتالیا توسط زاحا حدید در زمان حیاتش طراحی و به اجرا درآمده و در واقع می تواند لقب یکی از عجیب ترین موزه های کوهستانی جهان بگبرد. چرا که این موزه در خطرناک ترین نقاط طبیعی جهان ساخته شده و جدای از طراحی خاص، مکان آن نیز بر جذابیت پروژه به این علت افزوده است که در ساخت این موزه از بتن انحنادار استفاده شده است.

توضیح بیشتر این که ساختمان عجیب‌ترین موزه مدرن کوهستانی جهان در ارتفاع ۲۲۷۵ متری از سطح دریا ساخته شده اما جذابیت اصلی آن را باید در فضای درونی و چشم انداز خیره کننده این بنا جستجو کرد. این سازه به گونه ای بنا شده گویی بخشی از کوهستان است.

کار ساخت این موزه سه سال طول کشیده و به تازگی به روی بازدیدکنندگان کوهستان نورد بازگشایی شده است. ضخامت دیوارها که از بتن تقویت شده ساخته شده بین ۴۰ تا ۵۰ سانتیمتر است. این رقم در سقف به رقم خیره کنند ۷۰ سانتیمتر نیز می رسد که در مجموع کل مساحت این موزه که در سه طبقه خلاصه شده بالغ بر یکهزار متر است.

جالب است بدانید که یکی از دیدنی ترین بخش های این موزه، تراسی است که ۶ متر از لبه پرتگاه فاصله گرفته و بازدیدکنندگانی که بر روی آن حرکت می کنند در حالی چشم انداز ۲۴۰ درجه ای از منطقه آلپ اروپا را می بینند که می توانند در این موزه هر آنچه که مربوط به تاریخچه کوهنوردی و کوهنوردان جهان است را ببینند.

با هم در میهن پست تصاویری از این موزه عجیب کوهستانی را مشاهده می کنیم .

[highlight]منبع[/highlight]   archdaily

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *