چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۹۳ - ۱۱:۴۰

نماینده‌ی زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: زاهدان به لحاظ حاشیه‌نشینی دومین شهر کشور است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه‌ی سیستان و…

نماینده‌ی زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: زاهدان به لحاظ حاشیه‌نشینی دومین شهر کشور است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه‌ی سیستان و بلوچستان، «حسینعلی شهریاری» در بازدید از مناطق حاشیه‌نشین زاهدان افزود: محله‌ی «شریعتی شمالی» یکی از مناطق حاشیه‌ی زاهدان است که زیرساخت و امکانات مناسب برای زندگی شهروندان در آن وجود ندارد.

وی با بیان اینکه مسئولان توجه بیشتری به برطرف کردن مشکلات این محله و مناطق مشابه داشته باشند، افزود: جمعیت ۲۰ هزار نفری ساکن در این محله از وجود مشکلات بهداشتی و نبود مرکز بهداشتی و درمانی رنج می‌برند.

نماینده‌ی زاهدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئولان سیستان و بلوچستان نسبت به ساخت یک مرکز بهداشتی – درمانی در این محله اقدام کنند.

شهریاری خاطرنشان کرد: حجم حاشیه‌نشینی در سیستان و بلوچستان بسیار زیاد و قابل تأمل است.

وی یادآور شد: آنچه در مجموعه اجتماعی در سیستان و بلوچستان بعنوان آسیب‌های مهم و قابل توجه به آن رسیده‌ایم، سه مسأله‌ی مهم بیکاری، مواد مخدر و حاشیه‌نشینی است.

نماینده‌ی زاهدان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متأسفانه ۲۲ درصد گستره‌ی این استان را حاشیه‌نشینی تشکیل می‌دهد که عمده‌ی آن در شهرهای زاهدان، چابهار و زابل استقرار یافته است.

شهریاری گفت: حاشیه‌نشینی رابطه‌ی مستقیم با معضلات اجتماعی دارد، اما متأسفانه اقدام خاصی برای جلوگیری از گسترش حاشیه‌نشینی در شهر زاهدان انجام نمی‌شود.

وی گفت: دولت باید اعتبارات لازم را برای سرو سامان دادن به و ضعیت محله‌های حاشیه‌نشین زاهدان در نظر بگیرد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت باید با افزایش اعتبارات معضلات اجتماعی را در این محله‌ها ریشه‌کن کند، خاطرنشان کرد: امکانات رفاهی نظیر آب و برق در محله‌های حاشیه‌نشین زاهدان وجود دارد و باعث بروز ناامنی‌های اجتماعی زیادی شده است.

شهریاری یادآور شد: احداث این محله‌ها به طریقی بوده است که در بسیاری از واحدهای مسکونی آن اصول شهرسازی رعایت نشده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *