جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۷

به گزارش ایرنا، ˈمحمدمهدی زاهدیˈ عصر پنجشنبه در چهارمین نشست مثلث توسعه اقتصادی شهرستان کرمان در محل فرمانداری، افزود: مجمع نمایندگان این استان…

به گزارش ایرنا، ˈمحمدمهدی زاهدیˈ عصر پنجشنبه در چهارمین نشست مثلث توسعه اقتصادی شهرستان کرمان در محل فرمانداری، افزود: مجمع نمایندگان این استان همگی از ایده استاندار در زمینه مثلث توسعه اقتصادی حمایت می کنند و برای کمک به استان پای کار هستند.

وی ادامه داد: شاید در گذشته نیز به صورت نانوشته اثراتی از آن در برخی از نقاط کشور دیده شده اما اینکه اکنون در استان کرمان به صورت مدون، یک استراتژیی کامل و راهبرد اساسی برای توسعه تلقی شود تاکنون جایی دیده نشده است و از این بابت بر خود می بالیم که استاندار کرمان این ابتکار را داشته است.

وی تصریح کرد: استاندار کرمان درصدد بهره گیری از طرح مثلث توسعه اقتصادی در راستای توسعه این استان است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، گفت: مهم این است که همه با هم باشیم و همه فکر کنیم زیر بار مسوولیتی باید برویم تا استان را به جلو حرکت دهیم.

وی افزود: اگر همه عزممان را جزم کنیم می توانیم به سرعت و تا پایان برنامه ششم توسعه به جایی برسیم که کرمان به یکی از استان های توسعه یافته تبدیل شود بخصوص برخی از نقاط استان را که دچار مشکلات و عقب افتادگی های جدی هستند به جایی برسانیم که مختصر اقتصاد پایداری داشته باشند.

زاهدی، تصریح کرد: اعضای مثلث توسعه نیز باید هم و غمشان را در وهله نخست در راستای محرومیت زدایی از شهرستان و استان بگذارند.

وی تاکید کرد: باید به هم کمک کنیم نرخ رشد اقتصادی استان را از محل سرمایه گذاری و جذب سرمایه از درون و برون استان و کشور ارتقا دهیم.

وی گفت: باید در زمینه صنایع پتروشیمی، فولاد و صنایع جنبی مس در ابعاد مختلف کار شود.

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان اظهار کرد: در بخش گردشگری نیز شهرستان و استان کرمان ظرفیت های زیادی دارد و باید در زمینه جذب سرمایه گذار در این زمینه کار شود.

وی گفت: انتظار دیگر این است همه کمک کنیم شرکت های دانش بنیان تقویت شوند و توان استان در این زمینه بسیار بالاست.

زاهدی ادامه داد: صنایع در استان کرمان احساس نیاز به دانش نمی کنند و فکر می کنند می توانند مشکل خود را حل کنند در حالی که هیچ جای دنیا اینطور نیست.

وی پیشنهاد کرد: کارگروهی در استان و شهرستان کرمان در زمینه پیگیری و تقویت شرکت های دانش بنیان تشکیل شود.ک/2

7433/8154

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.