شنبه، ۰۱ شهریور ۹۳ - ۰۷:۰۰

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در راستای ایجاد تحول در نظام بهداشت از امروز در هر شهرستان فارس یک مرکز جامع سلامت…

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در راستای ایجاد تحول در نظام بهداشت از امروز در هر شهرستان فارس یک مرکز جامع سلامت افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه صبح شنبه یکم شهریورماه در جمع خبرنگاران با اشاره به تحولات چشمگیر در عرصه سلامت طی یکسال گذشته، گفت: کاهش هزینه درمان و جلوگیری از سرگردانی همراهان بیمار جهت تهیه دارو و ملزومات پزشکی از جمله اقدامات قابل توجه طرح تحول در نظام سلامت است.

وی دریافت هزینه درمان بیمارستانی در مطب توسط پزشکان را جرم دانست و اضافه کرد: بیماران باید از پزشکانی که هزینه درمان‌های بیمارستانی را در مطب از آنان طلب و دریافت می‌کنند، شکایت کنند.

ایمانیه در آستانه سومین سال اجرایی شدن طرح پزشک خانواده گفت: با برطرف کردن چالش‌های موجود و ورود تعداد بیشتری از متخصصین به این عرصه طبق نظر سنجی علمی، میزان رضایتمندی مردم افزایش داشته است.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در خصوص بازسازی و بهسازی اتاق‌های بیماران و حذف زیرمیزی در مراکز درمانی سراسر استان، یاد آور شد: رفاه بیماران از اهداف مهم دانشگاه است که برنامه ریزی دقیق و علمی به آن پرداخته می شود.

ایمانیه از حضور فعال پزشک، ماما، روان شناس بالینی و کارشناس بهداشت در مراکز جامع سلامت خبر داد و افزود: این مراکز با هدف غربالگری به موقع بیماران و آموزش سلامت به مردم راه اندازی شده که امیدواریم با تخصیص اعتبار لازم، احداث این مراکز با جدیت بیشتری دنبال شود.

وی نسبت به افزایش آمار سزارین در فارس ابراز تاسف و اضافه کرد: این آمار به لحاظ علمی غیر استاندارد بوده و اگر میزان آن در بیمارستان‌های بخش خصوصی در هر سه ماه 5 درصد و در بخش دولتی 2.5 درصد کاهش نیابد نسبت به تعطیل کردن آن زایشگاه اقدام می‌شود.

ایمانیه به اشاره به اینکه زایمان طبیعی به صورت رایگان انجام می‌شود اضافه کرد: با نصب پوستر در مطب‌های زنان و زایشگاه‌ها، نسبت به عوارض سزارین اطلاع رسانی خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص اظهارات اخیر وزیر بهداشت در مورد استفاده از روغن پالم نیز گفت: روغن پالم جزو سموم و آلاینده‌ها نبوده و استفاده از آن در فرآورده‌هایی نظیر بستنی، خامه و سرشیر مجاز است.

ایمانیه افزود: یک کارخانه لبنی در سطح استان فارس مرتکب تخلف شده و از این نوع روغن در شیر و ماست نیز استفاده کرده است که با آن کارخانه برخورد قانونی شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *