دوشنبه، ۱۴ مهر ۹۳ - ۰۷:۳۰

قائم مقام معاونت درمان دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز گفت: با اجرای برنامه تحول در نظام سلامت در بیمارستان‌های دانشگاهی، مادران در صورت انتخاب زایمان…

قائم مقام معاونت درمان دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز گفت: با اجرای برنامه تحول در نظام سلامت در بیمارستان‌های دانشگاهی، مادران در صورت انتخاب زایمان بدون درد یا زایمان در آب، هزینه‌ای به این بیمارستان‌ها پرداخت نمی‌کنند.

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه فارس، سیدمحمدکاظم تدین گفت: یکی از بسته‌های ارائه شده در طرح تحول نظام سلامت، ترویج زایمان طبیعی است.

وی ادامه‌داد: بر اساس این بسته هزینه‌های زایمان طبیعی در بیمارستان‌های دولتی تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی رایگان شد، یعنی در صورت تمایل مادر به انجام زایمان طبیعی تمام هزینه‌ها برعهده بیمارستان بوده و زایمان رایگان انجام می‌شود.

تدین گفت: اکنون دو بیمارستان حضرت زینب (س) و حافظ در شیراز، وابسته به دانشگاه علوم‌پزشکی، در حال ارایه خدمات زایمان بدون درد و زایمان در آب هستند که این روش نیز جزو طرح تحول در نظام سلامت دیده شده و رایگان محاسبه می‌شود.

وی اضافه کرد: برای ترویج زایمان طبیعی بازسازی بلوک‌های زایمان با ایجاد امکانات رفاهی از جمله فضاهای اختصاصی برای خوشایندسازی محیط زایمان طبیعی برای مادران نیز انجام شده است.

تدین گفت: در چهارماه اول اجرای طرح تحول نظام سلامت کاهش هفت درصدی سزارین در بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شیراز و کاهش بیش از چهار درصدی سزارین در کل بیمارستان‌های استان فارس را شاهد بودیم.

وی با اشاره به برگزاری جلساتی با بیمارستان‌های بخش خصوصی برای همراهی این واحدهای درمانی در ترویج زایمان طبیعی، گفت: درخواست شده که این مراکز نیز همگام با سیاست‌های ترویج زایمان‌طبیعی، دوشادوش دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز پیش روند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.