چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۲۵

به گزارش خبرنگار مهر، در پی آتش سوزی در یک انبار بزرگ نگهداری روغن خودرو در خیابان اسدآبادی محله شیشه چی حد فاصل…

به گزارش خبرنگار مهر، در پی آتش سوزی در یک انبار بزرگ نگهداری روغن خودرو در خیابان اسدآبادی محله شیشه چی حد فاصل دوراهی همدان و دروازه رشت در شهر قزوین بیش از 160 آتش نشان از هشت ایستگاه آتش نشانی در محل حاضر شدند و مهار حریق را آغاز کردند.

 معاون عمرانی استانداری قزوین دقایقی پیش در محل حادثه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: آتش سوزی حوالی ساعت شش بعدازظهر سه شنبه رخ داد که به محض اطلاع، ماموران آتش نشانی از ایستگاههای قزوین، اقبالیه، الوند و محمدیه در محل حاضر شدند و عملیات اطفای حریق را آغاز کردند.

منوچهر حبیبی افزود: در اولین اقدام برای جلوگیری از هرگونه حوادث احتمالی دیگر با هماهنگی دستگاههای خدمات رسان نسبت به قطع شبکه های آب، برق و گاز منطقه اقدام شد.

حبیبی بیان کرد: با حضور نیروهای هلال احمر، اورژانس، نیروی انتظامی و بسیج برای کنترل شرایط در محدوده این آتش سوزی اقدام شد و از حضور خیل مردمی که با کنجکاوی در محل حضور داشتند ممانعت شد تا ماموران بتوانند به وظیفه خود عمل کنند.

این مسئول تصریح کرد: علت طولانی شدن مهار آتش، آتش گرفتن بشکه های متعدد روغنی است که در محل انبار شده بود که با استفاده از کف های مهار آتش و خاک ریزی برای ممانعت از گسترش آتش به مناطق همجوار کار امداد رسانی در حال انجام است.

معاون عمرانی استانداری قزوین با تکذیب خبر درج شده در یکی از خبرگزاری ها در خصوص کشته و مجروح شدن چند نفر در این حادثه، بیان کرد: خوشبختانه تاکنون هیچ کشته یا مجروحی نداشته ایم و این خبر تکذیب می شود.

آتش در مهار ماموران آتش نشانی

سید علی شفیعی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین هم لحظاتی پیش در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: خوشبختانه لهیب و شعله های آتش به کنترل ماموران درآمده و دیگر نگرانی از گسترش حریق به انبارهای کنار محل حادثه نیست.

شفیعی بیان کرد: متاسفانه در این محل بیش از دو هزار بشکه روغن، الکل و چسب که آتش زاست نگهداری می شد که مانند مخزن باروت است و حریق بسیار سخت کنترل شد. تلاش کردیم از گسترش دامنه آتش به انبار کناری که مملو از چوب است جلوگیری کنیم که خوشبختانه موفق شدیم این کار را با موفقیت به پایان برسانیم.

مدیرعامل آتش نشانی قزوین تصریح کرد: میزان مواد روغنی و آتش زای نگهداری شده در این انبار حدود 600 تن برآورد می شود که در ساعات اولیه از ایستگاه تهران برای انتقال مواد کنترل حریق استمداد کردیم که امیدواریم دیگر نیازی به آن نباشد.

در حال حاضر با نزدیک شدن به نیمه شب بسیاری ازمسئولان استان در محل حادثه حضور دارندکه در این میان مرتضی روزبه استاندار، مسعود نصرتی شهردار،حجت الاسلام صادقی دادستان، سردار میرحیدری فرمانده ناجا، امیر شهری فرمانده لشگر 16 زرهی قزوین، میربها فرماندار و رئیس شورای شهر و مدیران شهری مشاهده می شوند.

گفته می شود میزان خسارت احتمالی به این انبار بزرگ نگهداری روغن خودرو بالغ بر 200 میلیارد ریال است.

همچنین صدرالدین علیپور مدیرکل محیط زیست استان قزوین در محل حادثه حاضر شده و در خصوص رفع آلودگیهای ناشی از جاری شدن مقادیر متنابهی روغن درجویهای خیابانهای مسیر نکاتی را متذکر شد.

تمامی جویهای نهر محدوده خیابان اسدآبادی و کوچه های اطراف مملو از روغن هایی است که در ساعات اولیه آتش سوزی تعدادی از شهروندان نسبت به جمع آوری این روغنها با ظروف شخصی اقدام کردند که توسط ماموران از این کار جلوگیری شد.

مدیرکل محیط زیست استان قزوین ضمن تاکید بر ضرورت تسریع در جمع آوری روغن های جاری شده در سطح خیابانهای شهر پس از مهار آتش خواستار توجه جدی به این موضوع شد.

پیش بینی می شود این حریق تا سه ساعت آینده مهار شود.

تلاش ایثارگرانه آتش نشانان برای مهار این حریق ستودنی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.