سه شنبه، ۲۵ شهریور ۹۳ - ۱۱:۱۶

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان از وقوع یک زمین‌لرزه به بزرگی 4.1 ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین در شاهرود خبر داد. احمد…

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان از وقوع یک زمین‌لرزه به بزرگی 4.1 ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین در شاهرود خبر داد.

احمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه‌ی سمنان، با اعلام این خبر افزود: این زمین لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین و در طول جغرافیایی 53.207 و عرض جغرافیایی 35.918 روی داده است.

وی اضافه کرد: این زمین‌لرزه ساعت 5 و 9 دقیقه و 44 ثانیه بامداد امروز روی داد.

طاهری تصریح کرد: این زمین‌لرزه در شمال شهر شهمیرزاد و در حدفاصل استان‌های سمنان و مازندران بین روستاهای چاشم و هیکو در ارتفاعات البرز و مناطق ییلاقی روی داده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان با بیان اینکه در این منطقه گسل مشاع فعال است، تصریح کرد: این گسل یک گسل ضعیف اما فعال است و هر چند وقت یک بار، زمین‌لرزه‌هایی در منطقه ایجاد می‌کند اما به‌خاطر ضعیف بودن آن خوشبختانه جای هیچگونه نگرانی نیست.

وی همچنین از وقوع یک زمین‌لرزه 2.6 ریشتری در ساعت 6 و 23 دقیقه صبح امروز در این شهر خبر داد و گفت: این زمین‌لرزه در عمق 8 کیلومتری زمین روی داده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان با بیان اینکه این زمین‌لرزه هیچگونه خسارت جانی نداشته است، افزود: اکیپ‌های ارزیاب و امدادی به منطقه اعزام شده‌اند و تا این لحظه گزارشی در مورد خسارات مالی نداشته‌ایم.

وی با اشاره به خسارت‌های احتمالی مالی این زمین لرزه، ادامه داد: خسارات مالی نیز اگر وجود داشته باشد خیلی جدی نخواهد بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *