پنجشنبه، ۳۰ مرداد ۹۳ - ۰۵:۰۳

سلامت نیوز: زلزله ای به بزرگی 4.3 ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین، بامداد پنجشنبه مورموری از توابع استان ایلام را بار دیگر…

سلامت نیوز: زلزله ای به بزرگی 4.3 ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین، بامداد پنجشنبه مورموری از توابع استان ایلام را بار دیگر لرزاند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه ساعت 3 و 15 دقیقه بامداد پنجشنبه به وقوع پیوست.

شاسان ذکر است چهارشنبه شب نیز زلزله ای با همین شدت این منطقه را تکان داده، روز گذشته نیز حوالی ساعت 15 دو زمین لرزه به شدت 5.6 ریشتر و 4.3 ریشتر این منطقه را لرزانده بود.

بر اساس اعلام موسسه زلزله نگاری کشوری، مورموری در 55 کیلومتری آبدانان و 210 کیلومتری جنوب خاوری ایلام از سه روز گذشته بیش از 380بار تکان خورده است.

وقوع زمین لرزه ای به بزرگی 6.1 ریشتر در روز دوشنبه 27 مرداد ماه در بخش مورموری سبب مصدومیت تعدادی از هموطنان و نیز تخریب تعداد زیادی از منازل این منطقه شد.

استاندار ایلام خسارت زلزله روز دوشنبه شهرهای آبدانان ؛ دهلران و دره شهر این استان را یک هزار و 160 میلیارد ریال برآورد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *