زلزله 4.7ریشتری مجن تلفات جانی ندارد

مدیر کل مدیریت بحران استانداری سمنان با اشاره به وقوع زمین لرزه بامداد امروز در مجن شاهرود گفت: زلزله 4.7 ریشتری مجن تلفات جانی نداشته است.

احمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه سمنان با اعلام این خبر افزود: از بامداد امروز تاکنون 4 پس لرزه که بزرگترین آنها 3.2 ریشتر بوده در منطقه احساس شده است.

وی ادامه داد: منطقه وقوع زمین لرزه بر روی دو گسل فعال مجن و گسل شاهرود قرار دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان با بیان اینکه محل وقوع زمین لرزه خط الرس بین استان‌های سمنان و گلستان بوده است، اظهار کرد: این زمین لرزه علاوه بر اینکه روستاهای شمال شهر مجن را تحت تاثیر خود قرار داده در روستاهای جنوبی استان گلستان نیز احساس شده است.

وی با بیان اینکه این زمین لرزه خوشبختانه تلفات جانی نداشته است، اظهار کرد: هم‌اکنون ارزیابی میزان خسارات اعمالی احتمالی در دست بررسی است و از ساعات آغازین بامداد امروز با وجود تاریکی هوا اکیپ‌های ارزیاب در منطقه حضور یافته و در حال بررسی وضعیت و ارزیابی منطقه هستند.

طاهری با بیان اینکه کانون اصلی این زمین لرزه در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شاهرود بوده است، افزود: بزرگی این زمین لرزه 4.7 در مقیاس امواج درونی زمین بوده است.

وی ادامه داد: این زمین لرزه ساعت 2 و 4 دقیقه و 19 ثانیه بامداد امروز رخ داده است.

مدیرکل دفترمدیریت بحران استانداری سمنان گفت: موقعیت جغرافیایی این زمین لرزه 36.67 درجه شمالی و 54.70 درجه شرقی به ثبت رسیده است.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*