یکشنبه، ۱۱ آبان ۹۳ - ۰۲:۳۹

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان مدت زمان تجزیه ظروف گیاهی تجزیه‌پذیر را یک سال اعلام کرد. “عادل عربی” در گفت‌وگو…

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان مدت زمان تجزیه ظروف گیاهی تجزیه‌پذیر را یک سال اعلام کرد.

“عادل عربی” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه همدان، اظهار کرد: ظروف یکبار مصرف گیاهی ظرف مدت یک سال تجزیه می‌شوند چراکه بدنه و پایه این ظروف از جنس گیاه است در حالیکه ظروف یکار مصرف پلاستیکی غیرقابل تجزیه بوده و به محیط زیست آسیب می‌رساند.

وی افزود: دین اسلام کامل بوده و بر تمیز نگهه‌داشتن محیط زیست نیز تاکید فراوانی دارد بنابراین امیدواریم عزادارن ضمن عزاداری، محیط زیست خود را تمیز نگهدارند.

عربی خاطرنشان کرد: ظروف یک بار مصرف گیاهی تمامی لوازم مورد نیاز برای خوراک از جمله قاشق و بشقاب را دارد که توصیه می‌شود هیات‌های مذهبی برای توزیع نذورات از این ظروف استفاده کنند.

وی یادآور شد: ظروف یکبار مصرف پلاستیکی علاوه بر آسیب به محیط زیست به سلامت افراد نیز آسیب می‌رساند.

سرپرست اداره کل محیط زیست استان همدان ادامه داد: در برخی موارد شاهد توزیع شیر و چای در داخل خیابان‌ها توسط هیات‌های مذهبی هستیم که شهروندان بعد از صرف شیر و چای لیوان یک بار مصرف مورد نظر را در خیابان رها می‌کنند و مسئولان هیات‌ها بهتر است به گونه‌ای مدیریت شده این نذورات را توزیع کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *