جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۱

یک مقام رسمی غربی تاکید کرد که وزیر خارجه آمریکا و سایر وزرای خارجه ۶ قدرت جهانی اواخر هفته جاری به وین سفر…

یک مقام رسمی غربی تاکید کرد که وزیر خارجه آمریکا و سایر وزرای خارجه ۶ قدرت جهانی اواخر هفته جاری به وین سفر خواهند کرد تا به مذاکرات هسته‌ای با ایران بپیوندند. بنابر این دیدار احتملی کری و ظریف نیز در روز یکشنبه برگزار خواهد شد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، یک مقام رسمی غربی که خواست نامش فاش نشود امروز پنج شنبه تصریح کرد: من می‌توانم به شما بگویم که جان کری وزیر خارجه آمریکا اواخر هفته جاری شاید روز شنبه در وین خواهد بود.

وی افزود: جان کری روز یکشنبه دیدارهای متعددی با سایر وزرای خارجه کشورهای مذاکره کننده با ایران خواهد داشت. بر اساس این گزارش هنوز معلوم نیست جان کری و سایر وزرای خارجه قدرت های جهانی قصد دارند تا چه زمانی در وین حضور داشته باشند. این مساله نیز هنوز معلوم نیست که چه تعدادی از وزرای خارجه قدرت های جهانی به جان کری خواهند پیوست.

این مقام غربی افزود: بعید به نظر می رسد که وزرای خارجه برای امضای توافقنامه بین ایران و ۶ قدرت جهانی به وین بیایند چرا که هنوز شکاف عمیقی بین دو طرف برای پذیرش ابعاد مختلف برنامه هسته ای ایران وجود دارد. دور ششم مذاکرات هسته ای ایران و ۵+۱ با هدف دستیابی به توافق نهایی در وین آغاز شده و قرار است تا ۲۰ جولای ادامه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.