سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۰۱:۴۶

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی جمادی دوشنبه شب در آیین هشتمین جشن گلریزان زندانیان جرایم غیرعمد در یاسوج افزود: برای آزادسازی تمام زندانیان…

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی جمادی دوشنبه شب در آیین هشتمین جشن گلریزان زندانیان جرایم غیرعمد در یاسوج افزود: برای آزادسازی تمام زندانیان جرایم غیرعمد در این استان به اعتباری افزون بر 51 میلیارد ریال نیاز است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر زندانیان جرایم غیرعمد در کهگیلویه و بویراحمد را محکومان مالی و مهریه تشکیل می دهند، اظهار کرد: تعداد پرونده های ورودی به ستاد دیه استان در سال 92 حدود 290 فقره و تعداد زندانیان آزادشده در این سال 240 نفر بوده است.

جمادی میزان بدهی تعداد زندانیان آزاد شده جرایم غیرعمد در سال گذشته را 22 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: 15 میلیارد و 430 میلیون تومان نیز گذشت از شکات برای مددجویان از سوی ستاد دیه استان دریافت شد.

وی اعتبار هزینه شده برای آزادی این مددجویان را شش میلیارد و 570 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: از این میزان سه میلیاردو 460 میلیون تومان به صورت کمک بلاعوض از محل کمک های خیران استان و خارج از استان و کمک های دولتی تامین شده است .

جمادی ابراز داشت: سه میلیاردو 110 میلیون تومان نیز وام قرض الحسنه از محل منابع داخلی ستاد دیه استان و کشور، صندوق تامین خسارت های بدنی و منابع قرض الحسنه بانک تجارت استان تامین و پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه توجه نکردن به مقررات راهنمایی و رانندگی از جمله مواردی که افراد به دلیل آن وارد زندان می شوند، افزود: در حال حاضر تعداد زیادی از زندانیان جرایم غیرعمد در کهگیلویه وبویراحمد را بدهکاران دیه تصادفات رانندگی تشکیل می دهد که به دلیل نداشتن بیمه نامه و گواهینامه محکوم و روانه زندان شده اند.

671/7533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.