جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۶

به گزارش ایرنا، سید ˈمحمد میرمحمدیˈ روز پنجشنبه در نشست کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری استان یزد گفت: در دیدار با معاون…

به گزارش ایرنا، سید ˈمحمد میرمحمدیˈ روز پنجشنبه در نشست کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری استان یزد گفت: در دیدار با معاون اول رییس جمهوری، تعداد اشتغال و نیز اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این طرح ها بحث شد که وی بر تکمیل، تجهیز و راه اندازی طرح های نیمه تمام تاکید کرد.

وی اظهار کرد: در این دیدار پیشنهاد شد که سیاست پولی و سرمایه ای برای تکمیل این قبیل طرح ها سوق داده شود.

نماینده عالی دولت در یزد، خواهان استفاده از تمام ظرفیت استان برای تکمیل دو هزار و 862 طرح نیمه تمام عمرانی و یکهزار و 140واحد نیمه تمام صنعتی در استان شد.

وی ادامه داد: همچنین برای تامین نقدینگی طرحها و واحدهای نیمه تمام با مدیرعامل صندوق توسعه ملی مذاکراتی انجام شده است.

این مسوول اظهار داشت: با توجه به وضعیت پرداخت اقساط عقب افتاده، سرمایه گذار متحمل هزینه های اضافی شده است که در چنین شرایطی نباید انتظار درآمد داشته باشیم.

استاندار یزد، مشارکت بخش خصوصی برای بهره برداری از طر ح هایی که اشتغال پایدار تضمین می کنند را خواستار شد و گفت: از مجموع طرح های عمرانی نیمه تمام از 500 طرح با پیشرفت فیزیکی بالا بازدید شده است.

معاون برنامه ریزی استاندار یزد در این نشست گفت: موضوع اشتغال از دغدغه های اصلی مسوولان است که تاکنون گام های خوبی در این زمینه برداشته شده است.

ˈمحمدرضا باباییˈ تاکید کرد: تاکنون چندین نشست در مورد اشتغال برگزار شد و روزنه های خوبی نسبت به تکمیل طرح ها و واحدهای نیمه تمام ایجاد شد.

وی ادامه داد: کسانی که در حوزه اقتصاد فعالیت دارند برای جذب منابع مالی تلاش کنند، مسوولان و دولت هم از آنان حمایت خواهد کرد.

این مسوول اظهار کرد: در نشستی یکهزار و 940 میلیارد ریال اعتبار به استان ابلاغ شد و در شورای بانکها بر جذب این رقم تاکید شده است.

معاون استاندار یزد اعلام کرد: دولت 30 هزار میلیارد ریال اعتبار هم برای طرح های صنعتی، کشاورزی، محیط زیست اختصاص داده که با توجه به واحدهای نیمه تمام از بانک می خواهیم در پذیرش طرح ها تلاش کنند.

این مسوول اضافه کرد: 26 طرح برای دریافت تسهیلات ارزی از محل صندوق توسعه ملی معرفی شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد نیز در این نشست با تشریح شاخص بازار استان گفت: برای بررسی وضعیت اقتصادی استفاده از اطلاعات ، داده ها، تحلیل درست و نیز شرایط حاکم می تواند در موفقیت نسبی استان تاثیرگذار باشد.

ˈمحمدحسین ریاحیˈ با اشاره به تعریف جمعیت فعال و نرخ مشارکت اقتصادی افزود: نرخ مشارکت اقتصادی نه تنها در استان های مختلف بلکه در شهرهای استان یزد متفاوت است.

به گفته وی نرخ بیکاری استان در سال 85، 4.7 و در سال 92، 5.6 بود و نرخ مشارکت اقتصادی هم به ترتیب 3.44و 6.36بود و نرخ مشارکت اقتصادی در شهرستان یزد از سایر شهرستان ها کمتر است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تاکید کرد: نرخ بیکاری و مشارکت اقتصادی به تنهایی شاخص خوبی برای تحلیل و ارزیابی میزان بیکاری و سیاست گذاری در زمینه اشتغال نیست.

به گفته ریاحی 91 درصد مشاغل استان در اختیار افراد بومی که این رقم نقطه قوتی برای استان است.

وی پیشنهاد کرد: دفتر آمار و اطلاعات با همکاری دفتر آموزش و پژوهش استانداری یزد نسبت به ارایه تحلیل های دقیق و عوامل تعیین کننده های تاثیرگذار بر بیکاری و اشتغال اقدام کنند.

همچنین در این نشست اعلام شد که تعداد بیکاران استان در سال 92، 21هزار نفر بودند که از این تعداد هشت هزار و 700 نفر زن و بقیه مرد هستند که اغلب بیکاران دارای مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر هستند.

گزارش خبرنگار ایرنا حاکی است؛ ˈمحمدرضا تابشˈ نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی نیز در تماس تلفنی با دیدگاه های خود را در مورد میزان بیکاری و نرخ مشارکت اقتصادی در حوزه انتخابیه خود در این نشست بیان کرد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر جذب نیروهای بومی در واحدهای تولیدی اردکان گفت: آمارها باید با دقت بررسی شود. ک2

2047/616

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.