دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۰۲

به گزارش خبرنگار ایرناˈمحمدرضا یوسفیˈ روز دوشنبه در اولین نشست کمیته بانوان و خانواده که در محل استانداری تهران برگزارشد اظهار کرد: برای…

به گزارش خبرنگار ایرناˈمحمدرضا یوسفیˈ روز دوشنبه در اولین نشست کمیته بانوان و خانواده که در محل استانداری تهران برگزارشد اظهار کرد: برای تحقق حضور زنان در بخش های مختلف لازم است با حوزه اداره کل اموربانوان اهداف مشترک داشته و برای استفاده از ظرفیت زنان استان همکاری کنیم .

وی گفت: بررسی حوزه سیاسی و گروه های فعال در آن نشان می دهد که حضور بانوان در این بخش کمرنگ بوده و جای خالی آنها دیده می شود.

یوسفی با بیان این مطلب که 16 شهرستان را بررسی کرده و بانوانی که توانایی فعالیت در حوزه سیاسی را داشته شناسایی کرده ایم افزود: 400 تا 500 نفر از زنان فعال استان را در یک بانک اطلاعاتی جمع بندی کردیم ودر این بانک اطلاعاتی زنان فعال که در حوزه های مختلف سیاسی،فرهنگی، اجتماعی، صنعت و بخش های دیگر به درجات بالایی رسیده اند شناخته شده است.

***آسیب شناسی زنان جامعه ما شعارگونه است

مدیرکل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری تهران نیز در ادامه این نشست گفت: آسیب شناسی بانوان در کشور ما با شعار همراه بوده که تا امروز علیه یا برای آنها شعارگونه رفتار شده است.

ˈعلیرضا مهدویˈ افزود: توزیع امکانات عادلانه نبوده و به زنان به عنوان بخش مستقل با نیازهای خاص خود توجه نشده است.

وی با بیان اینکه در فراهم سازی بستر برای اثرگذاری بانوان کم کاری دیده می شود گفت: در بخش هایی، بانوان منشا اثر هستند که با در نظر نگرفتن جایگاه مناسب آنها، توانشان دچار فرسایش شده و از بین می رود .

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران با بیان اینکه توجه به تعریف جایگاه بانوان و قدرت اثرگذاری آنها اهمیت زیادی دارد گفت: اگر کارگروه بانوان و خانواده بخواهد نقش خود را به خوبی ایفا کند و بازده مناسبی در پایان سال به دنبال داشته باشد نیازمند تمرکز بیشتراست تا در طول زمان دچار پراکندگی نشود.

وی افزود: پیشنهاد می شود در جلسات نخست کارگروه زنان وخانواده سرفصل عملیاتی امور طی یک سال تعریف شده و براساس اولویت ها نقشه راه مشخص شود.

مهدوی با اشاره به اهمیت تمرکز بر چند محور گفت: باید از رسانه سالاری و هیجان سالاری پرهیز کنیم.

به گفته مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران آسیب شناسی بانوان در کشور ما همواره شعارگونه بوده که با استفاده از روش های اجرایی با محوریت پژوهش علمی باید امور بانوان را به سرانجام رساند.

اولین نشست کارگروه بانوان و خانواده روزدوشنبه به ریاست معاون سیاسی، اجتماعی استاندار تهران در محل استانداری تهران برگزارشد.

تهرام564/9977

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.