شنبه، ۱۲ مهر ۹۳ - ۰۷:۱۳

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت همه جانبه برای ارائه کتاب ارزان به جامعه باید انجام شود…

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت همه جانبه برای ارائه کتاب ارزان به جامعه باید انجام شود و در کنار تشویق برای خواندن کتاب زمینه دسترسی آسان و ارزان به آن نیز باید مهیا شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه آذربایجان‌شرقی، محمداسماعیل سعیدی در بازدید از نمایشگاه کتاب تبریز افزود: سبد مطالعه تشکیل شود و مطالعه جوانان و نوجوانان به کتب درسی منحصر نشود.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش سرانه مطالعه اظهارکرد: همت و برنامه‌ریزی مسئولان در راستای افزایش مطالعه و گرایش مردم به این امر متمرکز شده تا حرکت فرهنگی قابل قبولی را شاهد باشیم.

وی گفت: نمایشگاه دوازدهم به نسبت نمایشگاه‌های قبلی از رشد کمی و کیفی خوبی برخوردار بوده و آثار جدیدی در این نمایشگاه عرضه شده بود و حضور ناشران جدید و برجسته‌ای را در این نمایشگاه شاهد بودیم.

سعیدی اظهارکرد: برگزاری نمایشگاه در راستای افزایش سطح مطالعه مؤثر بوده و اهل قلم نیز به تالیف کتب بیشتر تشویق می‌شوند و از سویی دیگر نیز تسهیلات عرضه شده در نمایشگاه امکان دسترسی آسان به کتاب را مهیا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: آثار مختلف از اندیشمندان و نویسندگان مختلف و نیز شهرها و کشورهای مختلف در نمایشگاه کتاب خود را بروز و ظهور می‌دهد و باعث تضارب آراء و اندیشه‌های جدید می‌شود.

سعیدی با بیان اینکه در راستای افزایش سرانه مطالعه فرهنگ سازی ضروری و مهم است، خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی کشور در زمینه مطالعه و فرهنگ سازی در این زمینه مسئول هستند و از طرف دیگر پرداخت یارانه به کتاب نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

سعیدی تشکیل سبد مطالعه را ضروری دانست و گفت: مطالعه در میان جوانان و نوجوانان نباید منحصردر کتب درسی باشد و علاوه بر آن کتب دیگری مانند مهارت‌های زندگی و اخلاقی باید در دسترس بوده و در سبد مطالعه جامعه قرار گیرد.

وی همچنین بر ارتقای جایگاه رسانه‌های مجازی تأکید کرد و افزود: در نمایشگاه کتاب باید به این رسانه‌ها نیز توجه شود و این رسانه‌ها نیز رشد یابند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.