سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۳

به گزارش دریافتی روز دوشنبه ایرنا مهندس احمد دهقان بیان کرد: در سال گذشته 53 هزار و 750 تن هندوانه تولیدی استان فارس…

به گزارش دریافتی روز دوشنبه ایرنا مهندس احمد دهقان بیان کرد: در سال گذشته 53 هزار و 750 تن هندوانه تولیدی استان فارس به ارزش 11 هزار و 846 هزار دلار به خارج از کشور صادر شده است که هم اکنون شرایط مناسب صادرات این محصول فراهم شده است.

وی افزود: در سال زراعی جاری 18 هزار و 370 هکتار از مزراع استان زیر کشت هندوانه است که نسبت به سال گذشته یکهزار و 480 هکتار معادل هشت و هشت دهم درصد رشد داشته است.

دهقان با بیان اینکه پیش بینی می شود 832 هزار تن هندوانه از این مزارع تولید شود اظهارداشت: امیدواریم شاهد رشد مطلوبی در بخش صادرات محصول هندوانه در سال جاری باشیم.

وی اضافه کرد: هندوانه استان در سال زراعی جاری 19 و دو دهم درصد ازسطح زیرکشت و 24 و پنج دهم درصد ازمیزان تولید محصولات سبزی و صیفی استان را به خوداختصاص می دهد.

دهقان ادامه داد: عمده محصول هندوانه در شهرستان های ممسنی، اقلید، آباده، لار، فراشبند، رستم، قیرکارزین، استهبان، داراب، فیروزآباد و کازرون کشت می شود.

وی با اشاره به گستردگی و شرایط آب و هوایی متفاوت استان فارس عنوان کرد: محصول هندوانه به جز فصل زمستان در مابقی ماه های سال در استان برداشت می شود و این در حالی است که 28 درصد هندوانه تولیدی استان در فصل بهار، 68 درصد در فصل تابستان و چهار درصد در فصل پاییز انجام می پذیرد.ک/1

7382/ 667

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.