یکشنبه، ۲۲ دی ۹۸ - ۰۴:۱۸
زمین تنیس زیر آب دبی

زمین تنیس زیر آب دبی یک پروژه بلند پروازانه است که در کشور امارات اجرا خواهد شد. در این مطلب از میهن پست…

زمین تنیس زیر آب دبی یک پروژه بلند پروازانه است که در کشور امارات اجرا خواهد شد. در این مطلب از میهن پست تصاویر مفهومی از آن را تماشا خواهید کرد. در ادامه با ما همراه شوید.

زمین تنیس زیر آب دبی شاید کمی دور از ذهن بنظر بیاید اما مهندسان و معماران بین المللی در این پروژه فوق العاده دور هم جمع شده اند تا آن را به نتیجه برسانند.  دبی به ‌نوعی خانه بهترین مهندسان جهان محسوب می‌شود، زیرا همواره ساخت‌وساز در این شهر مدرن و پیشرفته به‌عنوان یکی از مهم‌ترین محرک‌های اقتصادش مطرح بوده است.

 این مهندسان خبره و چیره‌دست تقریباً هر سازه‌ای را می‌توانند بسازند. آن‌ها حتی می‌توانند هتلی زیر آب را نیز بسازند! نه اشتباه نکنید، ما در مورد یک شهر گمشده صحبت نمی‌کنیم.

مثلا اتاقی در برج العرب که 20 متر زیرآب ساخته‌ شده است. نکته شگفت‌انگیزتر اینکه این هتل قصد دارد در آینده‌ای نزدیک، یک زمین تنیس نیز در زیر دریا بسازد.

اگر فکر می‌کنید ساخت چنین زمین تنیسی ممکن نیست، باید بگوییم که دبی مصرانه پیگیر اجرای این پروژه است و تمام مراحل ساخت را برنامه‌ریزی کرده است.

این ایده ابتکاری توسط یک معمار لهستانی به نام کاتالا (Kotala) ارائه‌ شده است. در این طرح، شیشه‌ای بسیار بزرگ به‌ عنوان سقف هفت زمین تنیس مختلف استفاده خواهد شد. محل اجرای طرح نیز در خلیج‌فارس و در موقعیت بین برج العرب و نخل جمیرا خواهد بود.

برج العرب احتمالاً بهترین هتل 7 ستاره جهان است که در دبی واقع‌ شده است، همچنین این سازه تنها هتلی است که امکان اجاره اتاق زیر آب را ارائه می‌دهد.

در این اتاق‌های زیر آب مهمانان می‌توانند ماهی‌ها و سایر آبزیان را در اتاق خود مشاهده کنند. حال این ایده بسیار بزرگ‌تر شده است و به ایده زمین تنیس تبدیل‌ شده است.

پروژه زمین تنیس زیر آب مطمئناً پروژه‌ای میلیارد دلاری محسوب خواهد شد، ولی خب چنین سرمایه‌گذاری‌هایی در دبی عجیب‌وغریب محسوب نمی‌شود و امری تقریباً عادی است.

 حتی افرادی که پروژه را برنامه‌ریزی کرده‌اند در ابتدا قصد داشتند برنامه‌ریزی اولیه برای برگزاری مسابقات گرند اسلم (The Grand Slam) را نیز انجام دهند که فعلاً از آن صرف‌ نظر کرده‌اند.

باهم در میهن پست تصاویری از زمین تنیس زیر آب دبی را تماشا خواهیم کرد.

[highlight]منبع: wowamazing[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *