پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۴

ˈجعفر رسولیˈ روز پنجشنبه در حاشیه جلسه مشترک با اعضای شورای اسلامی شهر آمل در محل این شورا به خبرنگار ایرنا افزود: پیگیری…

ˈجعفر رسولیˈ روز پنجشنبه در حاشیه جلسه مشترک با اعضای شورای اسلامی شهر آمل در محل این شورا به خبرنگار ایرنا افزود: پیگیری های لازم در خصوص واگذاری زمین 100هکتاری جاده بلده به شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل در حال انجام است و امیدواریم با پیگیری های استاندار مقدمات واگذاری آن هرچه سریعتر فراهم شود.

وی اضافه کرد: معضل زباله تنها مختص آمل نیست و همه شهرهای شمال کشور با آن مواجه هستند و برای برطرف شدن این معضل ، عزم ملی و همکاری عملی مسئولان استانی به دور از شعارزدگی را می طلبد.

سرپرست فرماندار ویژه آمل به ضرورت واگذاری هرچه سریعتر زمین جدید و مورد نظر دفن زباله در جاده بلده اشاره کرد وادامه داد: زمین 10 هکتاری فعلی دفن زباله شهرستان آمل درمحل عمارت از حدود 30 سال گذشته تاکنون محل انتقال ودفن روزانه حدود 400 تن زباله خانگی، صنعتی از شهرهای آمل، محمودآباد ، دابودشت، هادی شهر، سرخرود، رینه، گزنگ و امام زاده عبداله و 100 روستا شهرستان بوده و با توجه به تکمیل شدن ظرفیت دفن زباله ، ادامه دفن زباله در این مکان یک معضل بزرگ زیست محیطی در منطقه را به همراه خواهد داشت.

رسولی افزود: متاسفانه در حال حاضر ظرفیت این مجموعه اکنون بیش از حد توان آن تکمیل شده و فضایی برای دفن زباله های شهرها و روستاهای این شهرها وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه همه ما به مشکل زباله آمل واقفیم و باید اقدام اساسی وفوری برای برطرف شدن آن انجام شود، تصریح کرد : نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی قول مساعد دادند ،در صورت واگذاری زمین مورد نظر اعتبارات لازم تامین خواهد شد.

سرپرست فرمانداری ویژه آمل یادآورشد: معضل زباله آمل فرا شهرستانی است و بایستی با تشریک مساعی مسئولین استانی و شهرستانی ،مشکل زباله هشت شهر مازندران برطرف شود.ک/3

7327/608

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.