چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۷:۲۲

امروز همه زنجانی‌ها برای شنیدن سخنرانی رئیس‌جمهور به ورزشگاه کارگران آمده بودند و ازدحام جمعیت به حدی بود که خبرنگاران برای ورود به…

امروز همه زنجانی‌ها برای شنیدن سخنرانی رئیس‌جمهور به ورزشگاه کارگران آمده بودند و ازدحام جمعیت به حدی بود که خبرنگاران برای ورود به ورزشگاه با مشکل مواجه شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه زنجان، یکی از شهروندان زنجانی حاضر در ورزشگاه، با بیان اینکه ما مردم چشم امید به رهبر انقلاب اسلامی و ریاست‌جمهوری و مسئولان داریم تا آن‏ها بتوانند به مشکلات مردم رسیدگی کنند، می‌افزاید: قشر جوان و تحصیل‎کرده که با امید درس خوانده‎اند تا در آینده بتوانند در این جامعه خدمت کنند، در حال حاضر برای قشر جوان تحصیل‎کرده هیچ نوع اشتغالی وجود ندارد که باید به این مشکل بزرگ جوان‎ها رسیدگی شود.

شهروند دیگری می‌گوید: بانک‎ها وام‎هایی را که برای ساخت خانه اختصاص داده‎اند، درصد بازپرداخت آن را کاهش دهند تا مردم عادی و قشر متوسط جامعه هم بتوانند صاحب خانه شوند و یا حداقل بازپرداخت وام‎ها را سالیانه انجام دهند، چون بی‎پولی و فقر جامعه مستمند را دچار مشکلات فراوانی کرده است و این قشر مشکلات خود را نمی‎توانند با جامعه و مسولان در میان بگذارند.

زنجانی دیگری یادآور می‌شود: سامانه 111 که برای ارتباط با مسئولان اختصاص داده شده است یک حالت فرمالیته دارد و مردم نمی‎توانند با این سامانه به راحتی تماس گرفته و مشکلات خود را با مسئولان در میان بگذارند و این سامانه راه‌حل مناسبی برای ارائه خدمات نبوده است و از آن جایی که نامه‎های مردم با وجود این سامانه دیگر جمع‎آوری نمی‎شود مردم از این موضوع ناراضی و گله‎مند هستند.

مسئله زنان سرپرست خانوار، موضوع دیگری بود که یک شهروند زنجانی به آن اشاره و اظهار می‌کند: به زنان سرپرست خانوار باید کمک شود، در حالی که شوهران معتاد در زندان به سر می‎برند این زنان در مضیقه هستند، لذا از دولت‌مردان انتظار داریم ‎ فکری به حال این زنان کنند.

وی با بیان اینکه این زنان مشکلات زیادی دارند، ادامه می‌دهد: نبود مسکن و بالا بودن اجاره‎ها و از طرفی تحصیل فرزندان و پرداخت هزینه‎های بالا برای شهریه و همین‌طور کم بودن پرداختی کمیته امداد و بهزیستی باعث می‎شود که این زنان نتوانند از عهده خرج خانواده خود برآیند.

“خوئینی” یک فعال در عرصه آموزش و فرهنگ به عنوان یکی از خواسته‎های خود از رئیس‌جمهور، توجه به مقوله آموزش را بیان کرده و می‌گوید: طبق برآورد هزینه هر دانش‎آموز که از سوی آموزش و پرورش اعلام شده سالانه 17 میلیون تومان و این در حالی است که توجه به مقوله آموزش بنیادین برای دانش‎آموزان صورت نمی‌‎پذیرد و حاکی از ضعف آموزشی در مراتب بالاتر است.

وی در ادامه به موضوع برداشتن مردودی از سال اول متوسطه اشاره و اضافه می‌کند: از زمانی که طرح برداشتن مردودی در سال اول متوسطه آغاز شد متأسفانه با مشکلات مختلفی از جمله افت تحصیلی دانش‎آموزان، عدم هدایت صحیح دانش‌آموز به رشته مورد علاقه خود و عدم توجه به نمره کسب شده برای ورود به رشته باعث می‌شود تا دانش‌آموز با درس‎های باقیمانده در سال اول متوسطه و با معدل کم ورود به رشته جدید ‎کند که این آسیب به مرور زمان در ضعف تحصیلی دانش‌آموز نمایان می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.