سه شنبه، ۱۱ شهریور ۹۳ - ۰۷:۳۷

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه مبارزه با موادمخدر، زنجان را یکی از پاک‌ترین استان‌ها…

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه مبارزه با موادمخدر، زنجان را یکی از پاک‌ترین استان‌ها در این زمینه دانست و افزود: اما این موضوع دلیل بر این نیست که اقدامات را در مبارزه با موادمخدر متوقف کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، “حمیدرضا شهبازی” در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر با بیان این مطلب، اظهار کرد: مسوولان برای مقابله با موادمخدر در استان بسیار جدی هستند. وجود حتی یک معتاد در جامعه باید برای همه نگران‌کننده باشد و خوشبختانه در این رابطه باید عنوان کرد پلیس استان در این حوزه خوب عمل کرده است.

وی با تاکید بر این‌که معضل موادمخدر و اعتیاد، مربوط به شخص و یا ارگان خاصی نیست، افزود: وضعیت موجود مسوولیت همه افراد جامعه را در مبارزه با موادمخدر بیشتر می‌کند. با مشاهده شرایط موجود باید اقدامات عملی و برنامه‌ریزی‌های لازم در مبارزه با این معضل شوم انجام شود.

این مسوول در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی‌های کلان کشوری در بحث وضعیت معتادان پس از ترک موادمخدر، اضافه کرد: امیدواریم با اقدامات عملی و راهبردی بتوانیم هرچه زودتر معضل اعتیاد را در کشور حل کنیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان زنجان نیز در این جلسه به شناسایی 600 معتاد مهاجر در استان زنجان اشاره کرد و گفت: ساماندهی معتادین و مبارزه با موادمخدر از مهم‌ترین برنامه‌های شورای مبارزه با موادمخدر است.

“تقی نصیری” هم‌چنین با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه ساماندهی معتادین زن، افزود: باید اقدامات و برنامه‌ریزی‌های لازم برای نگهداری معتادین زن در استان انجام شود.

این مسوول با اشاره به این‌که در برخی از استان‌های همجوار محلی برای نگهداری معتادین زن در نظر گرفته شده است، افزود: در تلاش هستیم با انجام اقدامات لازم در استان زنجان نیز چنین مرکزی ایجاد شود.

نصیری در ادامه با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته برای اجرای برنامه‌های شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر در استان، تصریح کرد: در این راستا 50 میلیون ریال برای کارگاه‌های آموزشی در نظر گرفته شده است.

در ادامه رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان زنجان از کشف 320 کیلوگرم انواع موادمخدر در استان زنجان تا پایان مردادماه امسال خبر داد.

سرهنگ “مختار شیرمحمدی” اظهار کرد: نیروی انتظامی اقدامات قابل توجهی را در راستای مبارزه با موادمخدر انجام می‌دهد.

وی با ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط نیروی انتظامی در مبارزه با موادمخدر، بیان کرد: کل کشفیات این نیرو در زنجان تا پایان مردادماه امسال 320 کیلوگرم انواع موادمخدر است.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان زنجان خاطرنشان کرد: این میزان موادمخدر کشف شده شامل هروئین، تریاک، حشیش و شیشه بوده است.

این مسوول با اشاره به این‌که کشفیات هروئین در استان 160 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت، تصریح کرد: هم‌چنین در بخش تریاک نیز 7 درصد کاهش کشفیات، 23 درصد در زمینه حشیش افزایش و 184 درصد نیز در نوع شیشه افزایش کشفیات داشتیم.

شیرمحمدی با اشاره به این‌که میزان دستگیرشدگان در زمینه موادمخدر نیز 48 درصد افزایش داشت، گفت: طی این مدت 217 دستگاه حمل موادمخدر کشف و 46 طرح مبارزه با موادمخدر اجرا شد که در این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 43 درصد افزایش داشت.

وی هم‌چنین با اشاره به متلاشی شدن 13 باند موادمخدر در استان طی این مدت، تصریح کرد: این اقدامات با تلاش ماموران نیروی انتظامی استان انجام شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *