سه شنبه، ۱۶ آبان ۹۶ - ۰۶:۴۱
زندان زیرآبی

امروز قصد داریم با دوربین غواصان عکاس سفری داشته باشیم به یک زندان زیرآبی در کشور استونی. این زندان در سال ۱۹۳۸ بازگشایی…

امروز قصد داریم با دوربین غواصان عکاس سفری داشته باشیم به یک زندان زیرآبی در کشور استونی. این زندان در سال ۱۹۳۸ بازگشایی شد و از سال ۱۹۹۱ هم با ازبین رفتن قدرت اتحادیه جماهیر شوروی کاملا تخلیه شد . از آن زمان به بعد هیچ کس در آن ترددی نداشت و حالا می توانید آخرین تصاویر منتشر شده از آن در زیر آب را مشاهده کنید .

بازدید از این زندان متروکه کار بسیار دشواری است . هیچ مسیر ماشین رویی برای آن وجود ندارد و  شناگران و غواصان هم باید با اجازه های قبلی به این مکان وارد شوند . حتی گفته شده بازدید از این مکان برای غواصان حرفه ای هم بسیار خطرناک است .

این زندان در شهرستان کوچکی به نام رومیو در بخش غربی تالین و در کشور استونی قرار دارد.  این مکان حالا دیگر کاملا متروکه است و تبدیل به خرابه شده اما در گذشته های دور در این مکان از زندانیان کار می کشیدند یک معدن سنگ آهک در نزدیکی زندان وجود داشت که این معدن در حقیقت یک اردوگاه کار اجباری برای زندانیان بود.

همانطور که پیش تر گفته شد این زندان زیرآبی در سال ۱۹۳۸ افتتاح شد و بعد از استقلال استونی در سپتامبر سال ۱۹۹۱ این کشور شکنجه و بیگاری کشیدن از زندانیان را در این زندان متوقف کرد . حالا اما با گذشت بیش از ۲۵ سال مکان این زندان در میان رودخانه ای بزرگ قرار گرفته .

این تصاویر از مکانی که شما از این محیط آرام و عجیب و غریب خواهید دید روزگاری میزبان صدها زندانی بود .  آلن واکر خواننده هم موزیک ویدیو  آهنگ محبوب  Faded   را در این مکان فیلمبرداری کرد .

جالب است بدانید تالین بزرگ‌ترین شهر و پایتخت کشور استونی محسوب می شود این شهر که به‌عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۱۱ نیز معرفی شده در فهرست آثار جهانی یونسکو قرار داشته و جزو ده شهر برتر فناوری دیجیتال دنیا می‌باشد .

با هم در میهن پست تصاویری از زندان زیرآبی در استونی را  تماشا می کنیم.

[highlight]منبع : PicHome[/highlight]

6 دیدگاه برای “زندانی زیرآبی استونی از دریچه دوبین غواصان عکاس !”

 1. نازنين گفت:

  ترسناکه 😐

 2. غيور گفت:

  بیچاره زندانیا

 3. سودا گفت:

  مرور رفته. زیر آب ؟

  1. سحر گفت:

   سوال منم هست
   یا اون. زیر اب شکنجه میدادن!؟

 4. محمد گفت:

  چه خطری داره که غواص ها هم نباید برن

 5. سعيد گفت:

  یک زمانی واقعا زندان بوده هااااا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.