چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۵۳

ˈخسرو افسریˈ سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: با توجه به اینکه زمان تولد این گونه ها…

ˈخسرو افسریˈ سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: با توجه به اینکه زمان تولد این گونه ها اوایل بهار است عده ای از افراد سود جو اقدام به زنده گیری بره حیوانات که بعضا نادر و کم یاب هستند می کنند که آسیب وارده به شدت حیات وحش جنوب شرق ایران را تهدید می کند.

وی با بیان اینکه هم اینک تعداد برخی از این گونه حیوانات در سیستان و بلوچستان به کمتر از 500 راس کاهش یافته است، اظهار داشت: ادامه این روند حتی می تواند به انقراض نسل برخی حیوانات در طبعیت استان منجر شود.

به گفته وی، بیش از 98 درصد سیستان و بلوچستان را منابع طبیعی در بر گرفته است که وجود مناطق کوهستانی، تپه های ماهور و مراتع سبب شده این گونه از حیوانات به وضوح در مناطق مختلف استان مشاهده شوند.

مدیر کل محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: کمبود محیط بان در عرصه های مختلف استان آسیب پذیری حیوانات را در مناطق مختلف استان تشدید کرده است.

افسری افزود: خشکسالی های پی در پی در سیستان و بلوچستان و به تبع آن کمبود علوفه و غذای کافی برای این حیوانات و از سوی دیگر وجود شکارچیان غیرمجاز شرایط را برای زیست گونه های مختلف جانوری در استان تنگ کرده است.

وی با قدردانی از مردم استان به ویژه عشایر و بومیان منطقه خواستار تداوم این همکاری دو سویه در راستای حفظ منابع طبیعی و محیط زیست سیستان و بلوچستان شد چرا که این طبیعت و حیات وحش آن میراث گذشتگان ماست که در نزد ما به ودیعه گذاشته شده و باید آن را تحویل نسل آینده دهیم.

7312/2729

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *