پنجشنبه، ۰۵ بهمن ۹۶ - ۰۹:۲۰
زندگی در سیاره زهره

زندگی در سیاره زهره با بالون های شناور کمپانی Mars One در حالی می تواند امکان پذیر باشد که بنیانگذار پروژه Mars One…

زندگی در سیاره زهره با بالون های شناور کمپانی Mars One در حالی می تواند امکان پذیر باشد که بنیانگذار پروژه Mars One آینده جالبی را در مورد انسان‌هایی متصور شده است که بخواهند به سیاره زهره سفر کنند چرا که در  پروژه مارس وان ، آینده‌ ای نزدیک انسان‌ها در بالون‌ های شناور بر فراز آسمان‌ های طوفانی ونوس –  زهره – و روی یکی از قمرهای مشتری زندگی خواهند کرد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

سطح ونوس برای حیات انسان بسیار داغ است اما جو فوقانی آن دمای مطلوبی دارد که سکونت بشر را در آن امکان‌ پذیر می‌کند. که در این میان یوروپا (Europa) نام یکی از بزرگ‌ ترین قمرهای سیاره مشتری است و تصور دانشمندان بر این است که اقیانوسی از آب در آن قرار داد که احتمال سفرهای فضایی انسان را به آن نقطه امکان‌پذیر می‌کند.

بنیانگذار پروژه مارس وان علاوه بر تلاش برای ایجاد شایطی جهت زندگی در سیاره زهره ، دنبال ماموریتی دیگری نیز هست که از این طریق بتواند تا سال 2031 انسان‌ ها را طی پروازی یک‌ طرفه به مریخ اعزام کند. این پروژه در ابتدا به دلیل کمبود بودجه به تاخیر افتاد اما در حال حاضر این ماموریت به کار خود ادامه می‌دهد.

در واقع ، مارس وان یک سازمان غیرانتفاعی برای فرود آوردن نخستین انسان‌ ها در مریخ و ایجاد یک کلونی دائمی انسان جهت اسکان انسان در مریخ تا سال ۲۰۲۷ و ارسال فضانورد و زندگی در سیاره زهره با بالون های شناور است.

این شرکت توسط باس لانس‌دورپ – کارآفرین هلندی ، در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد. برنامه این پروژه از نظر فنی و مالی و همچنین مسائل اخلاقی مربوط به آن به طور گسترده از جانب دانشمندان ، مهندسان و فعالان صنعت هوافضا مورد انتقاد قرار گرفته است.

زندگی در سیاره زهره

بالن های فضایی می توانند فضانوردان را در مداری از سیاره زهره به دور از گرمای سوزان آن با امنیت کامل نگه دارند

مریخ مقصد نهایی برای استقرار تشکیلات و تجهیزات حیات انسان‌ ها دور از کره زمین نیست. چرا که کاوشگران فضایی به فکر ساخت شهرهای شناور در جو ونوس و ایجاد شرایطی برای زندگی در سیاره زهره در قالب بالون‌ های بزرگ شناوری هستند که به سمت یکی از ماه های مشتری یا یک سیارک در حرکت باشد تا انسان‌ ها همیشه در مکان‌ هایی که کشف می‌کنند مستقر شوند.

به رغم مخالفت‌هایی که در مسیر پیشبرد پروژه مارس وان قرار گرفته، محققان همچنان به موفقیت آن امیدوارند. بعد از موفقیت در سال 2031، گروهی چهار نفره حدود شش ماه در راه رسیدن به مریخ خواهند بود که انتظار می‌رود در شرایط سخت و دشوار جوی در آن سیاره بتوانند زنده بمانند.

این ماموریت به دنبال ایجاد کلونی‌های متعدد است. ونوس، این سیاره کوچک، در محاصره طوفان‌های گرد و خاک و دچار کمبود آب است به طوری که افراد اعزام شده به این سیاره تا دو سال قادر به حمام کردن نخواهند بود. آنها غذای خود را در آن محیط می‌کارند و به تنهایی نمی‌توانند از کمپ خارج شوند.

اولین گروهی که به برای زندگی در سیاره زهره اعزام می‌شود شرایط بسیار دشواری را پشت سر خواهد گذاشت. اما به خاطر داشته باشید که این سفری بدون بازگشت به زمین است و افرادی که با راکت به ونوس پرتاب می‌شوند دیگر هیچ‌وقت به زمین برنمی‌گردند!

به طور قطع، یک فرآیند گزینش برای انتخاب گروه اعزامی در نظر گرفته خواهد شد و از نظر روانی و آموزش مهارت‌های لازم برای پذیرش این مسئولیت سنگین، روی آنها کار می‌شود. بیش از 200 هزار نفر برای این سفر بی‌بازگشت ثبت‌نام کرده‌اند که بعد از گزینش‌های لازم نفرات نهایی اعلام می‌شود. آموزش‌هایی چون مهندسی، طب اورژانسی، جراحی اولیه و چگونگی کشت مواد غذایی نیز به آنها داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *