جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۷

وزیر نفت از جلسه ویژه دولت برای تصمیم‌گیری درباره اموال بابک زنجانی در هفته آینده خبر داد. به گزارش ایسنا، بیژن زنگنه در…

وزیر نفت از جلسه ویژه دولت برای تصمیم‌گیری درباره اموال بابک زنجانی در هفته آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، بیژن زنگنه در حاشیه مراسم افطاری جامعه اسلامی مهندسین در دانشگاه امام صادق (ع) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روابط نزدیکی میان دولت و قوه قضاییه در رابطه با بابک زنجانی وجود دارد و قوه قضاییه زحمات زیادی در این باره کشیده است.

وی افزود: چند روش برای پرداخت بدهی وزارت نفت از اموال بابک زنجانی وجود دارد که ما تلاش داریم در جلسه‌ای ویژه که هفته آینده برگزار خواهد شد، در این‌باره تصمیم بگیریم.

زنگنه با بیان اینکه اموال بابک زنجانی به درد وزارت نفت نمی‌خورد گفت: اموال او شامل خودرو، هواپیما، زمین و هتل است که به درد وزارت نفت نمی‌خورد. تمام اموال او نیز، حتی 40 درصد از بدهی وزارت نفت نمی‌شود. فارغ از تاخیر در پرداخت‌ها، اصل بدهی این فرد بیش از 8 هزار میلیارد تومان است. در حالی‌که کل اموال او شاید 3 هزار میلیارد تومان هم نشود.

زنگنه در رابطه با تاثیر مذاکرات در افزایش فروش نفت ایران نیز گفت: ما تلاش خود را برای افزایش فروش نفت به کار می‌گیریم چرا که این تحریم‌ها را به رسمیت نمی‌شناسیم و محدودیت‌های اعمال شده از سوی طرف مقابل نمی‌تواند ما را در این امر محدود کند. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که نفت بیشتری بفروشیم اما آن‌ها نیز تلاش خود را برای جلوگیری از این کار انجام می‌دهند.

وزیر نفت درباره امکان تحقق وعده افزایش تولید نفت به 5 میلیون بشکه نیز گفت: امیدواریم این امر تحقق پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.