چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۹۳ - ۰۳:۵۷

‌مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: 9 هزار نوآموز ایلامی اول مهر به مدرسه می‌روند. «علی بیرانوند»، در گفت و گو با…

‌مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: 9 هزار نوآموز ایلامی اول مهر به مدرسه می‌روند.

«علی بیرانوند»، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید نزدیک به 97 هزار دانش‌آموز در دوره‌های مختلف تحصیلی بهار تعلیم و تربیت را جشن می‌گیرند که از این تعداد 9 هزار نفر آنان نوآموز هستند.

وی با بیان اینکه یک هزار و 300 واحد آموزشی نیز با 5 هزار و 600 کلاس درس در استان ایلام فعال هستند، اضافه کرد: زنگ مهر در روز سه شنبه اول مهرماه ساعت هشت صبح با حضور مسئولان کشوری و استانی در دبیرستان حضرت رقیه(س) منطقه زلزله‌زده مورموری از توابع شهرستان آبدانان استان ایلام به صدا در می‌آید.

مدیر کل آموزش و پرورش استان عنوان کرد: زنگ شکوفه‌ها نیز در دبستان توحید شهر ایلام در روز دوشنبه 31 شهریور به صدا در می‌آید و مسئولان استانی برای حضور در میان دانش آموزان در روز اول مهر دعوت شده‌اند.

وی با اعلام آمادگی استان برای بازگشایی مطلوب مدارس گفت: برای آماده سازی مدیران مدارس، نشست‌های توجیهی با حضور کلیه مدیران مقاطع مختلف تحصیلی به منظور آمادگی هر چه بیشتر مدیران در شهرستان‌ها و مناطق تابعه استان توسط ستادهای پروژه مهر برگزار شده است.

بیرانوند با اشاره به اینکه به منظور کسب اطلاع از روند پیشرفت امور مربوط به آماده سازی مدارس و مراکز آموزشی توسط دو گروه سه نفره ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش از مدارس بازدید به عمل آمده و وضعیت آنها رصد شده عنوان کرد: در هفته اول بازگشایی مدارس تمامی مدارس استان توسط مسئولان آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق تابعه بازدید می‌شوند و در روز اول مهر نیز 160 مدرسه در سطح استان توسط 16 گروه ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش استان مورد بازدید قرار می‌گیرند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با بیان این مطلب که شرایط لازم برای ورود دانش آموزان به مدارس مهیا شده است، تاکید کرد: نیروهای انسانی مدارس به خوبی ساماندهی شده‌اند و تمام شرایط لازم برای ورود دانش آموزان به مدارس مهیا شده است.

وی در خصوص توزیع کتاب‌های درسی افزود: کتاب‌های درسی پایه‌های متوسطه اول و دوم در کتابفروشی‌ها در حال توزیع است و کتاب‌های دوره ابتدایی نیز به مدارس داده شده تا در اختیار دانش آموزان قرار دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام تصریح کرد: توجه بیشتر به ترویج فرهنگ معنوی نماز و ایجاد فضای با نشاط برای اقامه نماز در مدارس، توجه به مدارس قرآنی و برنامه‌های این حوزه، توجه به مباحث اخلاقی و تربیتی در واحدها و مراکز آموزشی رویکرد سال تحصیلی جدید در مدارس است.

بیرانوند در پایان یادآور شد: اجرایی کردن سیاست‌های ابلاغی وزیر آموزش و پرورش، کیفیت‌بخشی به برنامه‌های آموزشی و تربیتی و ایجاد انگیزه در دانش آموزان و تقویت خلاقیت و نوآوری علمی آموزشی تربیتی در مدارس از دیگر برنامه‌های سال تحصیلی جدید استان است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.