سه شنبه، ۱۳ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۹

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به بررسی های انجام شده درباره طرح سفر زیارتی سه روزه به عتبات عالیات گفت:…

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به بررسی های انجام شده درباره طرح سفر زیارتی سه روزه به عتبات عالیات گفت: در صورت تصویب طرح، نام نویسی برای آن از نیمه دوم ماه مبارک رمضان آغاز می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج ، «محسن نظافتی» از اجرایی شدن طرح سفر زیارتی سه روزه عتبات عالیات به صورت آزمایشی در تابستان امسال خبر داد و گفت: در صورت تصویب این طرح، نام نویسی برای سفر سه روزه عتبات از نیمه دوم ماه مبارک رمضان آغاز می شود.

وی با اشاره به بررسی های انجام شده درباره این طرح، خاطر نشان کرد: کوتاه شدن سفر زیارتی عتبات به معنای کاهش هزینه سفر به نصف قیمت نیست، بلکه هزینه آن به نسبت قیمت یک هفته ای گران تر خواهد شد.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در توضیح این مطلب افزود: تمام خدماتی که برای یک سفر هفت روزه ارائه می شود مانند اخذ ویزا، عوارض خروج از کشور، حمل و نقل داخل عراق و بلیت هواپیما در این دو سفر یکسان است.

وی ادامه داد: اگر چه در این سفر زیارتی تعداد روزها کمتر است، اما مردم تصور نکنند که چون سه یا چهار روزه است، پس هزینه هایی که باید برای نام نویسی پرداخت کنند به نصف کاهش پیدا می کند.

نظافتی با بیان اینکه طرح سفر زیارتی سه روزه عتبات پس از تصویب به صورت آزمایشی در سه ماه تابستان اجرایی خواهد شد، گفت: در صورتی که زائران از این طرح استقبال کنند، آن را ادامه می دهیم اما در صورت عدم رضایت، براساس همان سفر هفت روزه اقدام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سفر سه روزه عتبات به صورت هوایی و در سه روز پایان هفته انجام می شود، تصریح کرد: این سفر زیارتی برای افرادی طراحی شده است که فرصت کمی دارند و می خواهند حداکثر استفاده را ببرند.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده، زائران متقاضی پس از ثبت نام و مشخص شدن تاریخ عزیمت، چهارشنبه صبح عازم نجف شده و جمعه عصر از فرودگاه بغداد به میهن باز می گردند.

وی اظهار داشت: زائران در روز نخست بارگاه مطهر امام علی (ع) را زیارت می کنند، در روز دوم به زیارت حرم مطهر امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) می روند و در روز سوم حرمین امامین جوادین (ع) را زیارت خواهند کرد.

نظافتی خاطر نشان کرد: سفر زیارتی سه روزه عتبات بیشتر برای زائرانی طراحی شده است که تمایل دارند شب جمعه که شب زیارتی امام حسین (ع) است، در کربلا حضور داشته باشند که امیدواریم خواسته این افراد را برآورده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.