پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۳:۴۱

استاندار اردبیل گفت:‌ زیربنای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای پیشرفت استان باید مهیا شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)‌، مجید خدابخش‌ صبح امروز…

استاندار اردبیل گفت:‌ زیربنای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای پیشرفت استان باید مهیا شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)‌، مجید خدابخش‌ صبح امروز در جلسه شورای اداری استان اردبیل با حضور وزیر کشور در مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل برگزار شد، با اشاره به اینکه استان اردبیل از قبل از انقلاب تاکنون از سرمایه‌گذاری‌های کلان اقتصادی که در کشور صورت می‌گیرد، بی‌بهره بوده است، افزود: در طول مدت خدمتم اعتدال را سرلوحه اصلی قرار داده‌ام و در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی و ایجاد وحدت در استان به طور مستمر تلاش کرده‌ام و هدف اصلی این بوده که کمبودهای سرمایه‌گذاری‌های کلان اقتصادی را جبران کنم.

وی اظهار کرد:‌ استان اردبیل با دو شاخص شناخته می‌شود که مهاجر‌فرستی و پایین بودن متوسط سطح در‌آمد این دو شاخص را شامل می‌شود که مهاجر‌فرستی نیز ناشی از پایین بودن سطح درآمد مردم استان اردبیل است و این موضوع موجب شده است که متوسط نرخ زاد و ولد در استان اردبیل 0.4 درصد باشد.

خدابخش با یادآوری اینکه ‌ زیربنای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای پیشرفت استان باید مهیا شود، گفت‌: در حوزه کار‌آفرینی و سرمایه‌گذاری‌ کارهای خوبی صورت گرفته و اقدام سرمایه‌گذاران برای دریافت مجوز در یک روز عملی می‌شود.

استاندار اردبیل در خصوص سرمایه گذاری هایی که در استان در حال انجام است، یادآور شد‌: یک سرمایه‌گذاری 1500 میلیارد تومانی در حوزه برق برای استان در راه است و در حوزه آب کشاورزی نیز با تخصیص یافتن اعتبارات که در سفر ریاست جمهوری به اردبیل به این بخش لحاظ شد، سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام می‌شود.

خدابخش در خصوص برکات سفر ریاست جمهوری نیز افزود: بیان کرد: 3 هزار میلیارد تومان برای کشت آبی 83 هزار هکتار از اراضی منطقه تخصیص یافت که یک‎هزار و 800 میلیارد تومان آن در بخش آب منطقه‌ای و یک‎هزار و 200 میلیارد تومان در حوزه جهاد کشاورزی هزینه می‌شود.

وی افزود:‌ امیدواریم در تدوین برنامه ششم توسعه نگاه عدالت‎محورانه به استان اردبیل برای جبران بخشی از عدم سرمایه‌گذاری‌ها در این استان صورت بگیرد که هم‎اکنون زیر‌ساخت‌های استان اردبیل آماده است.

وی اضافه کرد: استان اردبیل برای جذب سرمایه‌گذاری‌های کلان اقتصادی آماده است، به طوری که در بخش معدن برای سرمایه‌گذاری ورود پیدا کرده‌ایم و در حال حاضر 28 پروژه بزرگ در این زمینه در حال بررسی است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.