دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۹ - ۱۲:۰۹
زیردریایی توریستی

در این مطلب از میهن پست نگاهی داریم به زیردریایی توریستی کمپانی تریتون «Triton» با نام دیپ ویو که دارای چشم اندازی 360…

در این مطلب از میهن پست نگاهی داریم به زیردریایی توریستی کمپانی تریتون «Triton» با نام دیپ ویو که دارای چشم اندازی 360 درجه است. در ادامه با ما همراه شوید.

«دیپ ویو» زیردریایی لوکسی است که مسافران را در چشم اندازی پانارامو از عمق صد متری غوطه ور می سازد. کمپانی «Triton» از تولید زیردریایی توریستی با ظرفیت حمل ۲۴ مسافر خبر داده که می توان آنرا لوکس‌ترین وسیله برای کاوش در اعماق دریا به شمار آورد. زیردریایی «دیپ ویو» توانایی نفوذ به عمق صد متری را داشته و فضای اطراف را با تکیه بر ده لامپ LED پرقدرت ۲۰ هزار لومنی روش می کند.

جالب ترین ویژگی دیپ ویو وجود پنجره های ۳۶۰ درجه در اطراف آن است که امکان مشاهده فضای اطراف را فراهم می سازند. این پنجره ها برای مقاومت در برابر فشار بالای آب در این عمق با ضخامت ۱۴ سانتی متری ساخته شده اند. «بروس جونز»، مدیرعامل Triton درباره تولید این زیردریایی می گوید:

«دیپ ویو پیشرفتی چشمگیر در صنعت زیردریایی غیر نظامی است. چشم انداز فوق العاده پانورامای آن بیننده را در تجربه‌ای فراگیر غوطه ور می سازد. هرچند مردم برای دستیابی به چنین تجربه ای زیر دریا می روند اما مدل های دیگر در فراهم کردن آن ناکام هستند.»

دیپ ویو ساختاری ماژولار دارد و هر کدام از بخش های آن قادر به حمل ۶ مسافر است. این ساختار به مالک زیردریایی اجازه می دهد ظرفیت آنرا تا ۶۶ نیز افزایش دهد. نسخه ۲۴ نفری این دستگاه ۱۵.۲ متر طول و ۵۵ تن وزن داشته و حداکثر سرعت آن به ۵.۶ کیلومتر در ساعت می رسد. باتری زیردریایی هم توانایی ۱۴ ساعت تامین نیرو با یکبار شارژ را دارد.

دستیابی به این ویژگی ها البته ارزان هم تمام نمی شود. مدل ۲۴ نفره زیردریایی ۷.۷ میلیون دلار قیمت داشته و از ۱۸ ماه دیگر تحویل خریداران خواهد شد. جونز مشتریان اصلی دیپ ویوو را نه ثروتمندان بلکه افرادی می داند که قصد اجرای سفرهای توریستی مهیج در زیر دریا را دارند.

باهم در میهن پست تصاویری از زیردریایی توریستی دیپ ویو را تماشا خواهیم کرد.

[highlight]منبع: digitaltrends[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *