سه شنبه، ۲۸ مرداد ۹۳ - ۱۱:۰۲

فرماندار مریوان با اشاره به اینکه زیرساخت‌های مرز رسمی باشماق مریوان متناسب با حجم مبادلات این مرز نیست، گفت: مرز رسمی باشماق مریوان…

فرماندار مریوان با اشاره به اینکه زیرساخت‌های مرز رسمی باشماق مریوان متناسب با حجم مبادلات این مرز نیست، گفت: مرز رسمی باشماق مریوان در طول فعالیت کاری خود از نبود مدیریتی واحد و منظم رنج برده و این معضل باید حل شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه کردستان، محمد فلاحی در جلسه ستاد ساماندهی مرز باشماق با اشاره به مشکلات و ظرفیت‌های این مرز اظهارکرد: امکانات مرز باشماق مریوان در ابتدای شکل‌گیری کاملاً نامناسب و به صورت سنتی بود اما این مرز امروز توسعه خوبی یافته اما این توسعه هنوز برای این مرز با این حجم مبادلات مناسب نیست.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین مشکل مرز رسمی باشماق مریوان مدیریت واحد است گفت: مرز رسمی باشماق مریوان در طول فعالیت کاری خود از نبود مدیریتی واحد و منظم رنج برده و این معضل باید حل شود.

فرماندار مریوان تصریح‌کرد: در قانون برای هر یک از دستگاه‌ها و ادارات وظایف و قوانین خاص آنها مشخص شده و هر کدام در زمینه کاری خود فعالیت‌های مورد نظر را انجام می‌دهند اما به دلیل عدم هماهنگی‌های لازم، توسعه‌ لازم در باشماق محقق نشده است.

وی گفت: حجم بار ترافیکی مرز رسمی باشماق بسیار زیاد است و این وضعیت می‌طلبد که زیرساخت های آن هم متناسب با این حجم کاری باشد بنابراین از مسئولان ذی‌ربط انتظار می‌رود که در این راستا اقدامات لازم را انجام دهند.

فلاحی با درخواست از مسئولان استانی برای حل مشکلات مرز باشماق افزود: انتظار می‌رود مسئولان استانی با داشتن یک نگاه ویژه به این مکان و پیگیری برنامه‌های مربوط بانی ایجاد توسعه پایدار در شهرستان مریوان شوند.

وی خاطرنشان کرد: می‌توان مرز رسمی باشماق مریوان را به سه قسمت عمده پایانه، گمرک و بازارچه تقسیم کرد که هر کدام از این اماکن فعالیت‌های خاص خود را انجام می‌دهند.

فرماندار مریوان عدم فعالیت شعبه ارزی در باشماق را یکی دیگر از مشکلات این مکان عنوان کرد و یادآور شد: برخی از مصوبات در جلسات هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های مرزی با محیط و شیوه اداره مرزی و حتی قانون گمرکات مغایر است لذا باید در نحوه تصویب مصوبه‌ها دقت لازم را داشت تا طرح‌هایی به تصویب برسند که قابلیت اجرایی داشته باشند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *