شنبه، ۱۸ مرداد ۹۳ - ۰۳:۴۴

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ورود دوباره و چندباره یک گردشگر و مسافر به یک منطقه نشانه گردشگری موفق…

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ورود دوباره و چندباره یک گردشگر و مسافر به یک منطقه نشانه گردشگری موفق است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد پژمان نیک اقبالی در نشست کارگروه گردشگری با بیان اینکه زیرساخت‌های مناسب گردشگری در استان فراهم نیست، گفت: آسیب شناسی، جمع بندی و ارایه راه حل به منظور بهبود وضعیت گردشگری استان، استفاده بهینه از امکانات موجود و گسترش امکانات ضروری است.

وی به سیل گردشگران در تعطیلات عیدفطر به استان اشاره و اظهارکرد: در مجموع 90 درصد گردشگران از حضور خود در استان به ویژه از آب و هوای استان راضی بودند اما آنچه مشهود است متناسب نبودن امکانات با نیازهای گردشگران بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به تعبیری از معاون سازمان گردشگری در سفر به استان و پذیرایی در دشتک سی سخت در پی همایش فرصت‌های گردشگری اشاره و خاطرنشان کرد: همان گونه که برای پذیرایی، تأمین امکانات تفریحی و … تلاش می‌شود، برای سرویس بهداشتی نیز باید اقدام کرد.

نیک اقبالی با بیان اینکه ورود گردشگران فال نیکی برای استان است که در نتیجه خروج استان از گمنامی و به ثمر نشستن تبلیغات در خصوص ظرفیت‌های گردشگری استان است، تصریح کرد: با آسیب شناسی و بررسی مشکلات گردشگران در تعطیلات اخیر، توان استان را برای پذیرش گردشگران ارتقاء دهیم.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر دستگاه‌های اجرایی و شهرداری با تمام توان پای کار بودند و از همه ظرفیت‌های خود برای استقبال از مسافران استفاده کردند، ادامه داد: برخی کمبودها در کنار سیل جمعیتی که روانه استان شده بودند باعث ایجاد مشکلاتی شد که باید برای برطرف کردن آنها برنامه مدون و اصولی داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از یاسوج به عنوان پیشانی گردشگری استان یاد و عنوان کرد: متاسفانه در شهری مثل یاسوج با وجود مشکلات عدیده ترافیکی و به تعویق افتادن احداث پل سوم بشار شاهد مشکلات مضاعفی هستیم که باید در اسرع وقت فکری برای حل آنها کرد.

نیک اقبالی تأکید کرد: کمیته گردشگری در همه شهرستان‌های استان با اولویت بویراحمد و دنا تشکیل شود و مشکلات درون شهرستانی بررسی شوند. از سرجمع اعتبارات شهرداری‌ها به صورت ویژه برای احداث سرویس های بهداشتی استفاده شود. همچنین می توان از اعتبار ماده 180 برای احداث سرویس های بهداشتی استفاده کرد.

وی به خرید تعدادی سرویس‌های بهداشتی سیار و نصب در مواقع ضروری به عنوان راه حل سوم اشاره و بیان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی وقتی با هم هماهنگ عمل کنند مشکلات تا حد امکان و در کوتاه مدت مرتفع می شوند و برای بلند مدت نیز باید بخش خصوصی را وارد سرمایه گذاری در بخش خصوصی کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد فرهنگ عمومی استان را آماده پذیرش از گردشگران دانست و با بیان اینکه موردی از بدرفتاری با گردشگران گزارش نشده است و گفت: در عین حال می بایست فرهنگ سازی همه جانبه و حساب شده نیز صورت گیرد.

نیک اقبالی تأکید کرد: نظارت بر عملکرد همه سوپرمارکت‌ها، فروشگاه‌ها و فروشنده‌ها ممکن نیست بلکه باید فرهنگ برخورد با گردشگر را آموزش داد.

وی تکمیل پل سوم بشار را در اولویت اقدامات عمرانی دانست و افزود: با توجه به تخصیص چهار میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات 180 برای تکمیل این پل، راه و شهرسازی در این خصوص اقدام کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: آزاد سازی حاشیه مهریان با توجه به بار ترافیکی این منطقه در آینده و بهره برداری از جاده مخصوص آمبولانس بیمارستان امام سجاد(ع) با توجه به ترافیک مسافران در پارک ساحلی نیز از دیگر اولویت های راه در بحث گردشگری است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *