دوشنبه، ۰۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۷

رضا چمن روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به سفر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به استان…

رضا چمن روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به سفر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به استان کهگیلویه و بویراحمد و بازدید میدانی از مراکز درمانی این استان افزود: کاستی های بخش سلامت و درمان کهگیلویه و بویراحمد در سرفصل های مختلف تدوین و برای پیگیری و حمایت به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ارسال شده است.

وی فرسوده بودن ساختمان برخی بیمارستان ها، کمبود پزشکان متخصص، کمبود هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج را از مهمترین مشکلات درمانی این استان ذکرکرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تامین 35 نیروی هیات علمی و افزایش دو رشته اطفال و داخلی از برنامه های مهم این دانشگاه است که وزیر بهداشت برای تامین مجوز این امور قول مساعد داده است.

چمن تهیه آمبولانس و تامین اعتبار برای نوسازی و تعمیر مراکز درمانی را از دیگر برنامه های مهم در حال پیگیری اعلام کرد.

وی با اشاره به بدهی 40 میلیارد ریالی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به پزشکان و متخصصان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت مطالبات پزشکان را در اولویت برنامه های آینده این بخش ذکر کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان این نکته که طرح تحول سلامت در این استان همگام با سراسر کشور در حال اجراست، چشم انداز بخش درمان و سلامت در کهگیلویه و بویراحمد را روشن و امید بخش بیان کرد.

وی از اختصاص 100 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح تحول سلامت در این استان خبر داد و افزود: 70 میلیارد ریال از این اعتبار تاکنون جذب شده است.

وی اظهار کرد: از ابتدای طرح تحول سلامت تاکنون هشت هزار نفر در کهگیلویه و بویراحمد از خدمات بستری طرح تحول نظام سلامت با پرداخت پنج تا 10 در صد هزینه بهره مند شده اند.

8143/566

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.