چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۰

ˈسجاد باشیˈ روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا، با اشاره به پایان یافتن عملیات کاوش و گمانه زنی میراث فرهنگی در…

ˈسجاد باشیˈ روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا، با اشاره به پایان یافتن عملیات کاوش و گمانه زنی میراث فرهنگی در منطقه کیابک فیروزکوه اظهارکرد: با عنایت به اهمیت مقوله میراث فرهنگی و آثار گذشتگان در تاریخ و فرهنگ کشور که جزو سرمایه های ملی است، پیش از آغاز عملیات شهرک سازی شهرک صنعتی فیروزکوه 2، قراردادی از سوی شرکت شهرک های صنعتی با سازمان میراث فرهنگی برای انجام کاوشهای باستان شناسانه منعقد شد.

وی گفت: با انجام شدن این مهم بخشی از زمین های شهرک صنعتی واقع در منطقه کیابک از عملیات شهرک سازی مستثنی می شوند و در آینده ای نزدیک عملیات احداث زیرساخت ها و تامین امکانات لازم برای احداث شهرک صنعتی فیروزکوه 2 آغاز می شود.

باشی افزود: هم اینک پیمانکار پروژه از سوی شرکت شهرک های صنعتی استان تهران مشخص شده و طی روزهای آینده عملیاتی نظیر تسطیح اراضی، جاده سازی و . . . را به منظور تامین زیرساخت ها و امکانات لازم حضور سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی آغاز خواهد کرد.

گزارش ایرنا حاکی است؛ عملیات تعیین حریم محوطه باستانی کیابک برای نخستین بار طی مجوز صادره از سوی پژوهشگاه باستان شناسی کشور به سرپرستی ˈمحمدرضا نعمتیˈ و با پیگیری های شرکت شهرک های صنعتی استان تهران انجام شد که با انجام مطالعات باستان شناسانه و شواهد فرهنگی سطحی، اطلاعات ارزشمندی از گاهنگاری منطقه به دست آمد.

شهرک صنعتی فیروزکوه 2 در زمینی به مساحت 448 هکتار احداث می شود.

تهرام/8142/1457/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.