سه شنبه، ۲۳ خرداد ۹۶ - ۰۷:۳۳
زیر دریایی خودکار بوئینگ با نام Echo Voyager

زیر دریایی خودکار بوئینگ با نام Echo Voyager برای نخستین بار در آب‌ های کالیفرنیا رونمایی و تست شد. این زیر دریایی 15/5 متر…

زیر دریایی خودکار بوئینگ با نام Echo Voyager برای نخستین بار در آب‌ های کالیفرنیا رونمایی و تست شد. این زیر دریایی 15/5 متر طول دارد و برای کنکاش در اعماق اقیانوس‌ها ساخته شده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

این زیر دریایی Echo Voyager بخشی از برنامه سامانه زیرآبی بدون سرنشین فوق عظیم XLUUV به شمار می‌آید و قرار است در مجموعه‌ای از مانورها در آب‌های کالیفرنیای جنوبی، آزمایش‌هایی را بر روی سیستم‌های ارتباطی، سیستم‌های خودکار، سیستم پیشرانش، سیستم یکپارچه‌سازی و سامانه‌های باتری خود از سر بگذراند.

برخلاف سامانه‌های زیر آبی بدون سرنشین حال حاضر که عمدتا از راه دور کنترل می‌شوند و برای داشتن انرژی و پشتیبانی لازم نزدیک کشتی‌های مادر حرکت می‌کنند، زیر دریایی جدید از سامانه‌های رایانه‌ای خودکار و سیستم نیرورسانی قابل شارژی استفاده می‌کند که هر بار به آن امکان شیرجه‌زنی و عملکرد خودکار را برای ماه ها می‌دهد.

این در حالی است که در زیر دریایی خودکار بوئینگ آزمایش‌ های خود را در تجهیزات بوئینگ در هانتینگتون بیچ از سر گذرانده و باید وارد میادین آبی واقعی شود. این سامانه بخشی از برنامه XLUUV نیروی دریایی آمریکاست که هدف آن ساخت سامانه‌های زیرآبی ارزان‌، کارآمد و رباتیک برای برآوردن نیازهای این نیرو در قرن بیست و یکم است.

هفته گذشته بوئینگ اعلام کرد برای طراحی و تولید زیردریایی‌ هایXLUUV  با شرکت صنایع هانتینگتون اینگالز Huntington Ingalls Industries وارد شراکت شده است.

با هم در میهن پست تصاویری از زیر دریایی خودکار بوئینگ با نام Echo Voyager را تماشا می کنیم.

[highlight]منبع[/highlight]   newatlas

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *