شنبه، ۰۶ خرداد ۹۶ - ۰۳:۲۲
زیر دریایی غیر نظامی

زیر دریایی غیر نظامی The Arctic Research Submarine در حالی توسط کشور روسیه و با هدف بررسی دقیق اقیانوس‌ ها برای کشف منابع…

زیر دریایی غیر نظامی The Arctic Research Submarine در حالی توسط کشور روسیه و با هدف بررسی دقیق اقیانوس‌ ها برای کشف منابع انرژی جدید ساخته شده که این زیر دریایی دارای باله هایی به اندازه ۲ برابر ایرباس A380 است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

زیر دریایی غیر نظامی کشور روسیه این قابلیت را در خود دارد که اعماق اقیانوس ها را مورد بررسی قرار داده و منابع انرژی جدید را کشف کند. این زیر دریایی که دارای بال هایی شبیه به جت است حدودا دو برابر بزرگترین جت مسافربری تجاری در دنیاست که تاکنون ساخته شده.

هدف روسیه از ارائه سامانه‌ زیر دریایی غیر نظامی در واقع بهره‌ برداری از منابع انرژی کشف نشده و همچنین انجام تحقیقات علمی است. زیردریایی تحقیقاتی قاره قطب شمال (The Arctic Research Submarine) در واقع توسط دفتر طراحی روبین در این کشور ساخته خواهد شد؛ این دفتر، مسئول ساخت زیردریایی‌ های مجهز به کلاهک‌ های موشکی گروه «تایفون» است که توسط اتحاد جماهیر شوروی در دهه ۱۹۸۰ عملیاتی شدند. این زیردریایی بزرگترین شناور غیر نظامی دنیا خواهد بود و یک راکتور هسته‌ ای آن را نیرو دهی خواهد کرد. گفته می‌ شود فرآیند تولید این سامانه عظیم‌ الجثه سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد.زیر دریایی غیر نظامی

این سیستم برای انجام تفحص‌ هایش از سونار فعال دارای فرکانس بسیار پایین بهره خواهد بود و این سونار قادر خواهد بود به بستر دریا نفوذ کند. سامانه مورد بحث با بزرگترین هواپیمای مسافربری دنیا موسوم به Airbus A380 مقایسه شده که نصف اندازه زیر دریایی است. این مقایسه بیشتر به دلیل وجود دو مجموعه گیرنده‌ های سونار بال‌ مانند در زیر دریایی است که در داخل بدنه آن جمع خواهد شد.

این بال‌ ها به این زیر دریایی غیر نظامی امکان گرفتن تصاویر از محیط اطراف را در هر جهتی می‌ دهد. گفته می‌ شود این زیر دریایی مسلح نخواهد بود و مجهز به پرتابگر های پهپاد زیرآبی خواهد بود؛ این پهپاد ها به محققان امکان مطالعه نواحی دشوار را می‌ دهد.زیر دریایی غیر نظامی

طول این زیر دریایی غیر نظامی ۱۳۵٫۵، عرض آن ۱۴٫۴ متر و وزنش ۱۳ هزار و ۸۲۰ تن خواهد بود. طول بال این فناوری نیز ۱۰۰ متر گزارش شده و قادر خواهد بود به سرعت حداکثری ۱۲٫۶ گره دریایی برسد. زیر دریایی مزبور دارای ۴۰ خدمه خواهد بود و می‌ تواند ماموریت‌ هایی تا ۹۰ روز را نیز انجام دهد. این زیر دریایی قادر خواهد بود در اعماق ۴۰۰ متری نیز عمل کند.

روسیه امیدوار است با کمک چنین فناوری‌هایی به منابع انرژی و معدنی واقع در قاره قطب شمال دست پیدا کند، منابعی که هنوز تحت تاثیر گرمایش جهانی و ذوب‌ یخ‌ها قرار نگرفته‌اند. دولت این کشور  طی سال‌های اخیر ادعای مالکیت بر بخش‌های عظیمی از قاره قطب شمال را داشته است.

[highlight]منبع[/highlight] popularmechanics

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *