چهارشنبه، ۰۵ اردیبهشت ۹۷ - ۰۸:۱۳
زیر دریایی چینی تایپ 039

زیر دریایی چینی تایپ 039 با پیشروانه دیزلی ، الکتریکی به عنوان یکی از زیر دریایی های خاص نیروی دریایی ارتش چین که…

زیر دریایی چینی تایپ 039 با پیشروانه دیزلی ، الکتریکی به عنوان یکی از زیر دریایی های خاص نیروی دریایی ارتش چین که در سیستم نام گذاری ناتو تحت عنوان Song-class شناخته می شود ، تمام مراحل طراحی و توسعه آن در چین به انجام رسیده و البته نخستین زیر دریایی نیز هست که مجهز به طراحی بدنه قطره اشکی در کشور چین است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

در طراحی زیر دریایی چینی تایپ 039 به ارتقا قابلیت های هیدرودینامیک زیردریایی در مقایسه با فاکتور های دیگر ، توجه بیشتری شده است. این محصول نظامی خدمت فعال خود را در سال 1999 آغاز کرد و از طراحی گرفته تا تولید صنعتی همه روند ساخت خود را در داخل چین پشت سر گذاشت.

زیر دریایی چینی تایپ 039 را می توان یک زیردریایی تمام مدرن و در عین حال به واسطه سیستم پیشروانه دیزلی- الکتریکی آن توانایی مقابله با طیف وسیعی از تهدیدات و حملات دشمن را در دارد.

زیر دریایی چینی تایپ 039

هدف از طراحی و ساخت زیر دریایی چینی تایپ 039 حمله به کشتی ها و زیر دریایی های دیگر با استفاده از اژدر های مختلف بوده و در این میان نیز برای کمک به عملکرد بهتر این این زیر دریایی بزرگ به ویژه هنگامی که زیر آب قرار دارد ، بدنه ای مشابه قطره اشک برای آن طراحی شده است.

زیر دریایی چینی تایپ 039

البته نباید فراموش کرد که به منظور کاهش هرگونه سر و صدای اضافی ، موتور این زیر دریایی همراه با جاذب های ضربه ای نصب شده است طوری که با بکار گیری کاشی های لاستیکی پوشاننده برای بدنه این زیر دریایی هرگونه سر و صدای غیر معمول و مزاحم حذف شده است.

زیر دریایی چینی تایپ 039

سلاح اصلی زیر دریایی چینی تایپ 039 ، اژدر Yu-4 با کالیبر 533 میلی متراست که به کمک این جنگ افزار، اهداف سطحی تا برد 15 کیلومتر قابل رهگیری و انهدام خواهد بود.

زیر دریایی چینی تایپ 039

جالب است بدانید که تایپ 039 قابلیت حمل موشک های کروز و موشک ضد کشتی YJ-8 را نیز دارد و البته این موشک ها می توانند توسط لوله پرتاب اژدرهای زیر دریایی چینی تایپ 039 را اندازی و آماده شلیک شوند که برد نشانه گیری آن ها نیز برای اهداف سطحی تا 80 کیلومتر گزارش شده است. علاوه بر موارد فوق ، این زیر دریایی می تواند موشک مادون صوت بوده و کلاهکی به وزن 165 کیلوگرم را جا به جا می کند که در ماموریت هایی که نیاز به استفاده از اژدرها نباشد ، این زیردریایی می تواند 24 الی 36 مین دریایی را در لوله های پرتاب اژدر جای دهد و نکته قابل توجه این که این زیر دریایی با سیستم پرتابگر با اژدر های AShM و ASW چین، روسیه و اتحاد جماهیر شوروی سابق سازگار است.

زیر دریایی چینی تایپ 039

مشخصات زیر دریایی چینی تایپ 039

اپراتور اصلی : ارتش آزادی بخش خلق چین

زمان خدمت : از سال 1998 تاکنون

تعداد برنامه ریزی شده برای ساخت : 13 واحد

تعداد تکمیل شده : 13 واحد

تعداد فعال : 13 واحد

قطر زیردریایی در عریض ترین بخش که کاملا زیر آب قرار می گیرد : 8.4 متر

طول : 74.9 متر

نیروی محرکه : دیزلی- الکتریکی

سرعت : 41 کیلومتر در ساعت

تسلیحات : 6 لوله اژدر 533 میلی متری برای 18 اژدر و یا 36 مین دریایی

8 دیدگاه برای “زیر دریایی چینی تایپ 039 بازوی قدرتمند ارتش سرزمین اژدها + عکس”

 1. جنگجو گفت:

  برای حمله به کشتی ها و زیردریایی ها طراحی شده

 2. ناشناس گفت:

  خیلی قدرتمنده

 3. علی اصغر گفت:

  خیلی غول پیکره

 4. آفاق گفت:

  عجب فکری اینو ساخته

 5. لبافی گفت:

  متن مناسب با شغل نظامیان بود

 6. فلامک گفت:

  خیلی مدرنه

 7. چوبتاشان گفت:

  عجب زیردریایی توپی

 8. گل پونه گفت:

  ساختش چند مدت طول کشیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *