سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۷

به گزارش خبرنگار خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدباقرعبادی ظهر سه شنبه در دیدار با ورزشکاران جانباز و معلول استان اظهارکرد:  برخی افراد به…

به گزارش خبرنگار خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدباقرعبادی ظهر سه شنبه در دیدار با ورزشکاران جانباز و معلول استان اظهارکرد:  برخی افراد به معلولیت به عنوان سلب نعمت نگاه می کنند اما معلولیت یکی از نعمت های الهی است و هرگز موجب زمین گیر شدن افراد نشده است.

 وی با بیان اینکه استعدادهای انسان آنقدر زیاد است که با نقص عضو، کم نمی شود، گفت: از دیدگاه دین، معلولیت ها موجب فایده است.

وی با بیان اینکه جانبازان و معلولان می توانند منشا اثر در جامعه باشند، اظهارداشت: مسئولان به ورزش معلولان و جانبازان توجه ویژه داشته باشند.

 نماینده مدم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید معلولان جدا از دیگر دانش آموزان باشند، تصریح کرد: باید سند آموزش و پرورش علمی تر باشد که متاسفانه این موضوع در کشور رعایت نشده است.

 کسب 10 مدال توسط ورزشکاران جانباز و معلول استان

رئیس هیئت جانبازان و معلولان خراسان جنوبی نیز در این دیدار با اشاره به درخشش ورزشکاران جانباز و معلول استان در مسابقات کشوری اظهارکرد: در سال جاری ورزشکاران جانباز و معلول استان 10 مدال نقره،طلا و برنز را در مسابقات کسب کرده اند.

مهدی شریعتی بیان داشت: همچنین ورزشکاران جانباز و معلول استان در سه سال گذشته 74 مدال را در مسابقات از آن خود کرده اند.

وی با بیان اینکه هیئت جانبازان و معلولین در تمامی شهرستانهای استان فعال است، بیان کرد: ورزشکاران جانباز و معلول استان در 13 رشته ورزشی برای آقایان و هفت رشته ورزشی ویژه بانوان فعالیت می کنند.

 وی با بیان اینکه باید توانمندی هاجانبازان و معلولان  با همکاری و همراهی مسئولان استان بالفعل شود، تصریح کرد: زیرساخت ها و مناسب سازی برای معلولان و جانبازاندر دولتهای مختلف مطرح شده اما اقدام شایسته ای در این زمینه انجام نشده است.

وی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی برای داوری و مربیگری ورزشکاران جانباز در استان ادامه داد: سال گذشته 50 نفر آموزش های لازم در رشته های دومیدانی، تنیس روی میز و ورزش های باستانی را فرا گرفتند.

شریعتی با اشاره به فعالیت یکهزار و 200 نفر ورزشکار جانباز و معلول در استان گفت: در سال جاری تنها 10 میلیون ریال به این هیئت ورزشی اختصاص یافته است.

رئیس هیئت جانبازان و معلولان خراسان جنوبی برگزاری جشنواره پارالمپیک در استان همزمان با23 مهر ماه خبر داد و بیان داشت: این جشنواره با هدف استعدادیابی و گسترش روحیه نشاط و شادابی در بین معلولان و جانبازان برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *