سه شنبه، ۲۹ بهمن ۹۸ - ۱۲:۱۱
زینگر Czinger 21C

در حالی زینگر Czinger 21C در نمایشگاه ژنو 2020 رونمایی خواهد شد که بسیاری از کمپانی های بزرگ خودروسازی اعلام کرده اند که…

در حالی زینگر Czinger 21C در نمایشگاه ژنو 2020 رونمایی خواهد شد که بسیاری از کمپانی های بزرگ خودروسازی اعلام کرده اند که در این نمایشگاه شرکت نخواهند داشت.

بسیاری از خودروسازان در نمایشگاه ژنو 2020 شرکت نمی‌کنند اما با این وجود رسانه‌ها برای شروع این رویداد بسیار مهم خودرویی لحظه‌شماری می‌کنند زیرا محصولات مهمی قرار است در ژنو معرفی شوند. یکی از متفاوت‌ترین محصولات امسال که روانه کشور سوئیس می‌شود هیولایی پرفورمنس متعلق به شرکت زینگر می‌باشد.

این برند کالیفرنیایی می‌خواهد با هایپرکار زینگر Czinger 21C خود میان هایپرکارهای رنگارنگ دنیای خودرو خودی نشان دهد. اگر خاطرتان باشد چند هفته پیش تیزری از این خودرو منتشر شد و حالا نیز تصویر و جزئیات بیشتری از آن در رسانه‌ها پخش شده است.

زینگر این خودرو را در لس‌آنجلس طراحی کرده و همین‌جا نیز 21C را روی خط تولید خواهد برد. هایپرکار موردبحث با استفاده از قوای محرکه هیبریدی قدرت فوق‌العاده‌ی 1233 اسب بخاری تولید می‌کند. ظاهراً این هیولای الکتریکی شده تنها در عرض 1.9 ثانیه از سکون به تندی 100 کیلومتر در ساعت می رسد.

خودروهای بسیار محدودی توانایی دست‌یابی به چنین شتابی را دارند و از جمله مثال‌های بارز می‌توان به دومین نسل تسلا رودستر (شتاب 1.9 ثانیه‌ای)، ریماک C-Two (شتاب 1.85 ثانیه‌ای) و آسپارک Owl (شتاب 1.69 ثانیه‌ای) اشاره کرد. همچنین شرکت پینین فارینا می‌گوید هایپرکار باتیستا نیز شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت زیر 2 ثانیه خواهد داشت. تفاوت اصلی 21C با این خودروها به وجود پیشرانه‌ای درون‌سوز مربوط می‌شود درحالی‌که بقیه خودروها همچون لوتوس اویجا از قوای محرکه تمام الکتریکی استفاده می‌کنند.

زینگر Czinger 21C سوم مارس در نمایشگاه ژنو معرفی خواهد شد و سرانجام خواهیم توانست با سایر جزئیات این هایپرکار همچون مشخصات آئرودینامیکی و کابین آشنا شویم.

باهم در میهن پست تصاویری از زینگر Czinger 21C را تماشا خواهیم کرد.

[highlight]منبع: motor1[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.