سه شنبه، ۱۱ شهریور ۹۳ - ۰۳:۲۷

فرماندار دالاهو پتانسیل‌های این شهرستان را در تولید صنایع دستی فلزی بالا دانست و گفت: این شهرستان با جذب سرمایه گذاران می‌تواند در…

فرماندار دالاهو پتانسیل‌های این شهرستان را در تولید صنایع دستی فلزی بالا دانست و گفت: این شهرستان با جذب سرمایه گذاران می‌تواند در بخش صنایع دستی فلزی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

لطف الله شهبازی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه قدمت ساخت ابزارآلات فلزی مثل چاقوسازی، ابزارآلات آشپزخانه و… در این شهرستان به گذشته‌های خیلی دور بر می گردد، گفت: معرفی و عرضه صنایع دستی این شهرستان می‌تواند گام مهمی در راستای شکوفایی شهرستان باشد.

فرماندار دالاهو با تاکید بر اینکه این شهرستان به شهر صنعتگران چیره دست معروف است، گفت: سابقه چاقو سازی و صنعتگری در این خطه به گذشته‌های خیلی دور و حتی قبل از اسلام برمی‌گردد و مردم این شهرستان از گذشته‌های دور در ساخت سپر و سلاح و چاقو و تیشه و دیگر ابزار آلات فلزی چیره دست بوده‌اند.

به گفته شهبازی صنعت آهنگری، چاقو سازی و ساخت ابزار آلات فلزی از جمله صنایع دستی کهن استان کرمانشاه است که در شهرستان دالاهو از رونق خوبی برخوردار بوده و صنعتگران و هنرمندان بسیاری در این رشته مشغول فعالیت و تولید محصول هستند.

وی ادامه داد: به جرات می‌توان گفت شهرستان دالاهو در استان کرمانشاه از مهمترین مناطق ساخت چاقو و ابزارآلات فلزی در کشور بوده و حتی شهرت جهانی دارد.

شهبازی با اشاره به اینکه مواد اولیه در ساخت این محصولات آهن، برنج، شاخ گوزن، شاخ گاومیش، استخوان و گاهی فیبرهای پلاستیکی است، گفت: این محصولات دارای برند خاصی هستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *