چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۹:۵۲

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام قاسم جعفر زاده عصر چهارشنبه در نشست توجیهی و اطلاع رسانی 23 امین اجلاس سراسری نماز و…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام قاسم جعفر زاده عصر چهارشنبه در نشست توجیهی و اطلاع رسانی 23 امین اجلاس سراسری نماز و جشنواره ملی ملکوت تصریح کرد: تغییر فرهنگی و اجتماعی با تغییر در معرفت حادث می شود و زمانی که نگرش سمت و سوی مشخصی گرفت به یک گرایش تبدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه دین اسلام بر این اعتقاد است که آخرین کلام وحی است، اضافه کرد: باید مطابق منویات رهبری کاری کنیم تا اندیشه و ساحت مراجع تقلید در جهان اسلام انتشار یابد.

به گفته حجت الاسلام جعفر زاده نمونه‌ آن زمانی است که کتب منتشره در قفسه محدود نشده و مورد استفاده عموم قرار گیرد.

وی با تاکید به جایگاه آثار آیت الله جوادی آملی در میان عالمان دین، به ضرورت استفاده از گنجینه هایی از این دست تاکید کرد.

دبیر علمی جشنواره ملی ملکوت برگزاری این جشنواره را یکی از برنامه های تبیین این مهم در سطح ملی دانست و افزود: این جشنواره برای 10 سال آتی برنامه ریزی دارد.

وی کتاب مورد توجه در سال جاری را “قرآن در قرآن” به قلم آیت الله جوادی آملی عنوان کرد و گفت: این کتاب برای سطح نخبگان در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام جعفر زاده تصریح کرد: در عین حال در پنج مجور حقیقت قرآن، جامعیت قرآن، خاتمیت قرآن، عقل در قرآن و فرهنگ در قرآن برای عموم مردم داشته های این کتاب رقیق شده است.

وی با بیان اینکه افکار عمومی دنیا به ویژه بعد از واقعه 11 سپتامبر به سمت قرآن معطوف شده است، ادامه داد: فرآهم آوردن بستر های لازم جهت تمدن سازی بر اساس معارف قرآن و تلاش جهت تعمیق باوردهای دینی از اهداف این جشنواره است.

وی تاکید کرد: در عین حال ترویج آرا اندیشمندان از جمله آیت الله جوادی آملی، جنبش نرم افزاری، ترویج فرهنگ مطالعه، شناسایی نخبگان و پژوهشگران و تولید‌‌ آثار علمی از دیگر اهداف جشنواره محسوب می شود.

ایجاد زمینه دسترسی آسان آحاد مردم به علوم دینی

در ادامه ابوالفضل خراسانی معاون بنیاد علوم وحیانی اسراء به ضرورت دسترسی آسان عموم مردم به علوم دینی تاکید کرد.

وی افزود: تاثیر علمای دینی از تاثیر ابزارهای تبلیغاتی به مراتب بیشتر بوده و انتظار از جشنواره ملی ملکوت تبیین اندیشه ها و ارائه آن به عموم مردم است.

خراسانی تاکید کرد: سال گذشته جامعه هدف مورد تاکید جشنواره قشر دانشگاهی بود اما امسال سطح مخاطبان گسترش یافته و همه سطوح به نوعی با آن در ارتباط اند.

وی با بیان اینکه تمامی منابع جشنواره از سایت مربوط به جشنواره  قابل دریافت است، اضافه کرد: در عین حال انتظار می رفت استان ها از درگاه های مختلف نسبت به اطلاع رسانی این جشنواره اقدام کنند.

خراسانی تدوین کتاب را از بخش های مهم این جشنواره عنوان کرد و بیان داشت: بهترین کتاب ارائه شده توسط بنیاد اسرا به چاپ می رسد.

به گفته معاون بنیاد علوم وحیانی اسراء همه پروسه از صفر تا 100 از جمله ارزیابی و داوری در سایت ملکوت انجام شده و به مخاطبان و متقاضیان اطلاع رسانی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.