پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۱:۵۵

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈیونس رنجکشˈ عصر چهارشنبه در جلسه کمیته بررسی معضلات و مشکلات مناطق ویژه و حاشیه ای شهر رشت اظهار…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈیونس رنجکشˈ عصر چهارشنبه در جلسه کمیته بررسی معضلات و مشکلات مناطق ویژه و حاشیه ای شهر رشت اظهار داشت: با نیم نگاهی به نوع خدمات و ساخت و سازهایی که در این مناطق انجام می شود، می توان پی برد که مدیریت شهری در اینگونه مناطق رها شده است.

وی ضمن تشکر از تمام اقداماتی که دستگاه های مسوول برای خدمات رسانی در شهر انجام می دهند، یادآور شد: متأسفانه در گوشه هایی از شهر رشت مرکز استان گیلان شاهد ظهور مناطق حاشیه ای و ویژه هستیم که به دلیل فقر اقتصادی بخشی از مردم، سکونتگاه های نامتوازنی را ایجاد کرده اند.

رنجکش ادامه داد: نبود نظارت کافی بر چگونگی شکل گیری این مناطق حاشیه ای موجب شده تا هر روز شاهد گسترش آنها باشیم.

وی که در جلسه پیگیری موضوعات بازدید میدانی هفته گذشته این کمیته از مناطق ویژه رشت سخن می گفت، تأکید کرد: یا باید با نظارت دقیق و اقدامات پیشگیرانه مانع از ایجاد این نوع سکونتگاه ها شویم و یا اگر این مناطق تشکیل شده اند باید به ساکنان آن خدمات داده شود.

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان افزود: توجه به امکانات آموزشی، رفاهی و تفریحی از ضرورت های این مناطق است که متأسفانه از حداقل آن نیز برخوردار نیستند.

وی یادآور شد: در کنار ارائه خدمات اولیه ساکنان این مناطق و ضرورت همکاری دستگاه های مختلف اجرایی با یکدیگر در این زمینه می بایست زمینه های پیشگیری از گسترش مناطق ویژه و حاشیه نشین شهر نیز فراهم شود.

در این جلسه مقرر شد تا 10 روز آینده شهرداری رشت، سازمان اتوبوسرانی، بهزیستی، فنی و حرفه ای، آموزش و پرورش، آب منطقه ای و توزیع برق نسبت به اقدام لازم درخصوص رفع برخی از مشکلات مناطق مورد بازدید در حاشیه شهرک حمیدیان، سیاه اسطلخ و معلولین برنامه ریزی لازم داشته باشند.ک/3

7295/695

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.