چهارشنبه، ۲۰ اسفند ۹۳ - ۰۸:۵۰

به گزارش میهن پست – همواره معماری های خارق العاده این روزها تا حدودی در همه جای دنیا دیده می شود که در…

به گزارش میهن پست – همواره معماری های خارق العاده این روزها تا حدودی در همه جای دنیا دیده می شود که در این میان ایده ساخت یک سازه مارپیچ که توسط طراحان چینی انجام و در مرحله بازبینی برای اجراء مورد بررسی کارشناسی قرار گرفته است به گونه ای که طراحان چینی چندی پیش نمونه اولیه این ساختمان را رونمایی کردند که قرار است به نام “اژدها” شناخته شود، چرا که طراحی این سازه از روی همین موجود طراحی شده است.آرشیتکت‌ها همیشه یک آرزوی بزرگ دارند و آن هم رسیدن طرحی است که در ذهن همه باقی بماند. آن‌ها همیشه به دنبال راهی هستند تا ساختمانی را طراحی کنند که نماد یک شهر یا حتی نماد یک کشور پهناور باشد.

یک گروه از طراحان چینی که تحت عنوان «سونیک» کار می‌کنند، چندی پیش نمونه اولیه ساختمانی را رونمایی کردند که می‌تواند به یکی از نمادهای شهر شانگهایی یا حتی کشور چینی تبدیل شود. این ساختمان به نام «اژدها» شناخته می‌شود چراکه از روی همین موجود طراحی شده است.

اژدها در فرنگ چین جایگاه خاصی دارد و این ساختمان نیز دقیقاً برای زنده نگه داشتن سنت ساخته خواهد شد. این ساختمان بر روی رودخانه کشیده شده است و همانند بدن اژدها حالت مارپیچ دارد.

از جمله نکات مهم در مورد این ساختمان می‌توان به این اشاره کرد که در این مجموعه خانه‌های مسکونی، تجاری، اداری واقع شده است، سیستم متروی اختصاصی دارد و به هیچ عنوان به حاشیه رودخانه آسیبی وارد نکرده است.

این ساختمان تمام انرژی خود را از خورشید، باد و آب رودخانه دریافت می‌کند و از این رو یک ساختمان کاملاً مستقل است. کارشناسان اعتقاد دارند ساخته شدن این مجموعه می‌تواند سنت چین را تا هزاران سال حفظ کند.

ساختمانی شبیه اژدها در چین

ساختمانی شبیه اژدها در چین

ساختمان اژدها در چین

ساختمان اژدها در چین

1082099374

 

1082099257

طراحی سازه با الهام از بدن اژدها در چین

طراحی سازه با الهام از بدن اژدها در چین

1082099275

1082099408

منبع:gizmag

[toggle title=”Mythical Dragon Loops Around Shanghai River” state=”close” ]Symbolizing power and strength, the mythical dragon holds a sacred place in the hearts of the Chinese. To honor this ancient tradition, Bulgarian architecture firm Sonik Module conceptualized this spectacular 60-story-high structure that loops over a manmade river and new park in Shanghai. With various intersections to enter the building, visitors could travel there using a series of roads, vessels traversing the river, and a subway line. Inside, there will be elevators and walkways transporting people around. The slithering structure is designed to be used for mixed-use occupation, with residential space co-existing alongside office space. Sity is a conceptual design entry in the Re-Thinking Shanghai 2012 competition. The goal was to design a visionary proposal for a sustainable architectural intervention along the Suzhou Creek in Shanghai.[/toggle]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *