چهارشنبه، ۰۴ بهمن ۹۶ - ۰۶:۲۰
ساختمان پنتاگون

ساختمان پنتاگون در حالی منبعی از میکروب‌ های ماقبل تاریخ شناخته شده است که به تازگی محققان استرالیایی دریافته اند که بلوک‌ های…

ساختمان پنتاگون در حالی منبعی از میکروب‌ های ماقبل تاریخ شناخته شده است که به تازگی محققان استرالیایی دریافته اند که بلوک‌ های ساختمانی پنتاگون و امپایر استیت ، پر است از میکروب‌ های باستانی که پیش از دایناسورها بر روی زمین زندگی می‌کردند.این محققان در ساختمان پنتاگون متوجه شدند که یکی از مصالح ساختمانی به نام سنگ آهک اوولیتیک از کلنی‌ های کوچک میکروبی ساخته شده است که قدمتشان به 340 میلیون سال پیش می‌رسد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

میکروب های ماقبل تاریخ یافته شده در ساختمان پنتاگون به کلی نظریه گلوله برفی که بیان می‌کند کربنات اویدز (دانه‌های کروی شکل کوچک کلسیم کربنات یا آهن) میلی‌ متری معمولا با غلطیدن در کف دریا تشکیل می‌شوند، را به طور کلی رد می‌کند.

در این میان دکتر باب برن از دانشگاه ملی استرالیا درباره وجود میکروب‌ های ماقبل تاریخ در ساختمان پنتاگون می‌گوید:

ما توضیح متفاوتی برای منشاء اویدزها داریم که ویژگی‌های متمایز آن‌ها را نیز توضیح می‌دهد. تحقیقات ما یکی دیگر از نقش‌های حیاتی میکروب‌ها در زندگی ما و سیاره زمین را نشان می‌دهد.

 

ساختمان پنتاگون

تصویری از بلوک های به کار رفته در ساختمان پنتاگون که میکروب های ریز ماقبل تاریخی ، به شکل سنگواره بر روی آن دیده می شود

دانشمندان برای مدت مدیدی بر این باور بودند که دانه‌های کروی شکل کربنات تحت تاثیر نظریه گلوله برفی تشکیل می‌شوند و تبدیل به دانه‌های رسوبی می‌شوند.

سنگ آهک اوولیتیک تنوع زیادی دارند و در سراسر دنیا از ایالات متحده آمریکا و بریتانیا گرفته تا چین و غرب استرالیا پیدا می‌شوند. استفاده از این نوع سنگ آهک برای ساخت و ساز قدمت طول و درازی در تاریخ بشر دارد.

برن در توضیحاتی بیشتر می‌گوید:

سنگ‌ آهک اوولیتیک در ساخت ساختمان‌ های زیادی به کار رفته است چراکه این ماده مستحکم و سبک است. اولیت می‌سی‌سی‌پی که در ایندیانا پیدا می‌شود برای ساخت قسمت‌هایی از ساختمان پنتاگون در ویرجینیا و امپایر استیت در نیویورک استفاده شده که البته اولیت ژوراسیک در انگلستان نیز برای ساخت قسمت‌ هایی از قصر باکینگهام ، شهر حمام، موزه بریتانیا و کلیسای جامع سنت پل نیز استفاده شده است.

در این پژوهش دانشمندان مدل ریاضی جدیدی برای رشد اویدز توسعه داده‌اند که با الهام از تشکیل تومورهای مغزی ساخته شده است. در این مدل اویدز در یک بیوفیلم کشت داده می‌شود تا یک هسته مرکزی تشکییل شود و به رشد ادامه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.