یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۲۵

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الله فریدونی ظهر یکشنبه در بازدید هیئت تجاری ترکیه از پارس جنوبی اظهار داشت: توسعه منطقه ویژه پارس جنوبی…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الله فریدونی ظهر یکشنبه در بازدید هیئت تجاری ترکیه از پارس جنوبی اظهار داشت: توسعه منطقه ویژه پارس جنوبی با ایجاد سایت‌های و صنایع مختلف با جدیت دنبال می‌شود و زمینه حضور سرمایه‌گذاران نیز در این منطقه فراهم شده است.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر هر ساله شاهد پیشرفت‌های خوبی در این منطقه بوده‌ایم و امیدواریم با ادامه این روند شاهد توسعه بیش از پیش منطقه باشیم و با حضور سرمایه‌گذاران این منطقه توسعه بیشتری خواهد یافت.

مدیر توسعه اقتصادی و جذب سرمایه منطقه ویژه انرژی پارس با بیان اینکه این منطقه اماده حضور سرمایه‌گذاران بین‌المللی است، تصریح کرد: یکی از اولویت‌های بسیار مهم مسئولان، توسعه زیرساخت‌هاس سرمایه‌گذاری در این منطقه است.

اختصاص یک هزار هکتار زمین برای صنایع متوسط و پایین‌دستی

وی با اشاره به تلاش مسئولان برای معرفی سرمایه‌گذاران خارجی به این منطقه، بیان داشت: از همه ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود برای توسعه رشد و پیشرفت منطقه ویژه پارس استفاده خواهیم کرد.

فریدونی اضافه کرد: یک‌هزار هکتار زمین برای صنایع متوسط و پایین‌دستی نفت در پارس جنوبی آماده‌سازی شده است که 650 هکتار برای صنایع پایین دستی نفت و 350 هکتار برای صنایع متوسط در اختیار سرمایه‌گذاران قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به توسعه فضاهای اقامتی و هتلینگ در این منطقه افزود: ساخت هتل پنج ستاره با 500 تخت، هتل چهار ستاره با ظرفیت 450 تخت و ساخت هتل سه ستاره با ظرفیت 350 تخت از طرح‌های توسعه‌ای قابل واگذاری برای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *