دوشنبه، ۱۰ شهریور ۹۳ - ۰۷:۴۵

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز از احداث آبشار بتن صخره‌ای «چاوان» در محدوده پارک ائل‌گلی تبریز خبر داد. به گزارش خبرگزاری…

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز از احداث آبشار بتن صخره‌ای «چاوان» در محدوده پارک ائل‌گلی تبریز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه آذربایجان‌شرقی، محمدحسین حسن‌زاده با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران افزود: پارک ائل‌گلی با توجه به قدمت دیرینه، موقعیت خوب جغرافیایی و فضای سبز مناسب برای گذران اوقات فراغت و تفریح تبدیل به یکی از مهمترین انتخاب‌های شهروندان تبریزی شده است که همین امر لزوم توسعه خدمات و جاذبه‌های دیدنی این پارک را ضروری می‌سازد.

حسن‌زاده با اشاره به اینکه آبشار چاوان در پشت زمین اسکیت ائل‌گلی و محدوده مشرف به باغچه‌بان احداث می‌شود، گفت: طول این پروژه 250 متر است که در انتهای مسیر نهرشاهی منتهی به استخر ائل گلی راه‌اندازی می‌شود.

وی تاکید کرد: این آبشار که از اقدامات معاونت فنی و عمرانی سازمان پارک‌ها به شمار می‌رود، از محل اعتبارات مصوب در سال 93 اجرایی می‌شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز همچنین با اشاره به ویژگی‌های این آبشار صخره‌ای تشریح کرد: وجود چند پل سنگی برای عبور و مرور شهروندان و مجهز کردن این آبشار به آب‌نما از جمله ویژگی‌های آبشار صخره‌ای چاوان است.

حسن‌زاده ادامه داد: همچنین در حاشیه آب‌رو این آبشار قسمتی برای نشستن شهروندان در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *