سه شنبه، ۱۸ اسفند ۹۴ - ۰۷:۰۳

ساخت اسلحه‌ای جالب برای شکار پهپادهای مزاحم این روزها نه تنها مورد توجه مراکز مهم و پر اهمیت و به ویژه حساسی همچون…

ساخت اسلحه‌ای جالب برای شکار پهپادهای مزاحم این روزها نه تنها مورد توجه مراکز مهم و پر اهمیت و به ویژه حساسی همچون فرودگاه‌ها قرار گرفته است بلکه می تواند خطرات احتمالی و فعالیت های جاسوسی ناشی از حضور پهپاد ها را با به دام انداختن آن ها خنثی کند.این سلاح جدید قابل حمل بوده و با وجود داشتن ظاهری پیچیده، استفاده از آن با کمی آموزش بسیار آسان است. با میهن پست همراه شوید.

ساخت اسلحه‌ای جالب برای شکار پهپادهای مزاحم توسط یک شرکت مهندسی انگلیسی به نام OpenWorks انجام گرفته که می‌تواند هواپیماهای بدون سرنشینی که به صورت غیرقانونی در مناطق ممنوعه پرواز می‌کنند را هدف و آن ها را سالم به زمین فرود آورد .

پزوهشگران و فعالیت حوزه صنعت هوا فضا تاکنون روش های بسیاری از جمله عقاب‌های آموزش دیده و پرتوهای رادیویی که پهپادها را غیرفعال می‌کنند را برای مقابله با هواپیماهای بدون سرنشین غیرقانونی بکار گرفته‌اند.

این در حالی است که با افزایش محبوبیت هواپیماهای بدون سرنشین در چند سال گذشته، نگرانی‌های مرتبط با آنها نیز رو به افزایش است زیرا در کنار تمام مزایایی که این فناوری دارد، معایبی از جمله فراهم شدن زمینه برای جاسوسی را نیز به دنبال داشته و در برخی موارد با کمین در اطراف دفتر نخست وزیر ژاپن یا فرود در محوطه کاخ سفید، پتانسیلی برای سوء استفاده یا استفاده غیر‌مسئولانه از این فناوری نیز فراهم شده است.

به گفته محققان، این سلاح جدید که SkyWall نام دارد تا ۱۰۰ متر برد داشته و ۱۰ کیلوگرم وزن دارد و می‌تواند پهپادهایی را که به صورت غیرقانونی وارد یک حریم هوایی می‌شوند را شناسایی کند.

پرتابگر SkyWall طوری طراحی شده تا بتواند هواپیماهای بدون سرنشین ناشناخته را در درون یک شبکه توری به دام ‌اندازد و از پرواز آنها ممانعت ‌کند. به گونه ای که هنگامی هواپیماهای بدون سرنشین در درون شبکه توری به دام می‌افتند، یک چتر نجات متصل به این شبکه هواپیما را به صورت ایمن به زمین فرود می‌آورد.

این سلاح جدید قابل حمل بوده و با وجود داشتن ظاهری پیچیده، استفاده از آن با کمی آموزش بسیار آسان است. این دستگاه در ظرف ۸ ثانیه مجددا گلوله‌گذاری شده و همچنین دارای ردیاب برد لیزری است و به منظور هدف‌گیری بهتر می‌تواند فاصله خود را با هواپیمای بدون سرنشین محاسبه کند.

با هم در میهن پست تصاویری از این اسلحه جالب را تماشا می کنیم.


منبع : openwork

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *