دوشنبه، ۱۳ شهریور ۹۶ - ۰۵:۰۵
بزرگترین موتور دیزلی جهان

ساخت بزرگترین موتور دیزلی جهان برای کشتی های باری در حالی توسط یک شرکت فنلاندی ساخته شد که ایت موتور ساخته شده بزرگترین…

ساخت بزرگترین موتور دیزلی جهان برای کشتی های باری در حالی توسط یک شرکت فنلاندی ساخته شد که ایت موتور ساخته شده بزرگترین و قدرتمندترین موتور دیزلی جهان است که می توان گفت موتور خودروی فراری در برابر آن مثل یک شوخی است.این موتور عظیم دارای ۱۰۹ هزار اسب بخار قدرت بوده و توسط شرکت Wärtsilä ساخته شده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

ساخت بزرگترین موتور دیزلی جهان یا موتور RT-flex96C از ۱۴ سیلندر برخودار است که می‌تواند ۸۰۰ هزار و ۸۰ میلووات انرژی را برای تامین برق کل یک شهر کوچک تولید کند.وزن این موتور ۲۳۰۰ تن است و با ارتفاع ۱۳ متری و طول ۲۷ متری، از یک ساختمان چهار طبقه بزرگتر است. خط قرمز این سیستم، ۱۰۲ دور در دقیقه است اما گشتاور آن برای از هم دریدن یک تانک به تکه‌های کوچک کافی است.

هر کدام از سیلندرهای موتور در هر دور، ۱۸۴ گرم گازوئیل را برای تولید ۵۷۰۰ کیلووات انرژی مصرف می‌کند. این میزان ممکن است زیاد به نظر برسد اما در حقیقت این موتور بسیار کارآمد بوده و یکی از کم آلاینده‌ترین‌ها در نوع خود است.

از مصارف ساخت بزرگترین موتور دیزلی جهان می‌تواند به نصب آن بر روی کشتی باری “اما مرسک” اشاره کرد که می‌تواند ۱۱ هزار کانتینر ۲۰ فوت را با سرعت ۳۱ گره حمل کند. این کشتی به حمل بار از چین به آمریکا می‌پردازد.

[highlight]منبع[/highlight]     wonderfulengineering

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.